Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az otp-nél vezetem a számlám...

Alimera kérdése:

Az otp-nél vezetem a számlám és van A hitelem. De most 12.-én váratlanul leminősítettek és most kisebb lett a keretem. Ezt egyben akarják vonni a nyugdíjamból és amikor hivatkoztam arra hogy 33%,akkor mondták erre nem vonatkozik!Igaz ez?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 13. 13:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Állítólag a hitelminősítést a számítógép intézi,legalábbis az OTP ügyintézője ezt mondta.Így most 1 évre kell hitelért folyamodnom,hogy ezt az általuk kreált tartozást ki tudjam fizetni.Sajnos amikor egyben akarták levonni,akkor mindössze 11000 ft maradt a számlámon.
2021. ápr. 13. 13:42
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
banknak van igaza
2021. ápr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
A tartozást te kreáltad, nem a bank.
2021. ápr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Bocsika,de nem arról szólt a kérdésem hogy kinek a sara a tartozás.Hanem arról hogy leminősítettek és így keletkezett a tartozás,amit persze 1 az 1-ben kellett volna fizetni.Hál Istennek ez megoldódott.

Egyébként!Ja!Kérem!A banknak mindig igaza van,még akkor is ha nincs!

Amúgy is bankot szeretnék váltani,de ez megerősített az elhatározásomban.Nagyon sokat vonnak le a számlám kezeléséért,SMS-ért,bár olvastam egy bank i oldalon hogy állítólag nem vonnak le sMS díjat,DE...Levonnak!Meg kezelési díjat..stb.Most hirtelen nem is jut eszembe miket vonnak,de az,bizony nem kevés.

2021. ápr. 13. 17:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez nem letiltás, hanem hitelkeret csökkentés.

Vagy kockázatos ügyfél vagy, vagy a moratórium miatt.

Ezt mi nem tudjuk!

2021. ápr. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van hitelkártyám, eddig soha nem fordult elő, hogy ne tudtam volna vissza fizetni a teljes összeget. De azt elmondom, hogy 600.000 a keretem, lett volna olyan hónap, amikor ha kitalálják utólag, hogy csak 100.000 a keretem és a többit azonnal vissza kell fizetni, akkor nem tudtam volna.

Szerintem ilyet a bank nem tehet, hogy utólag mondd egy ilyet. Nálam a teljes összeg kamatmentes visszafizetésére van egy hónap. Biztos, hogy nem értesítettek erről előre?

Másrészt, a nagyszüleim nyugdíját ismerve, nem adnék nyugdíjasnak hitelt...

2021. ápr. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értettem bankszámla és bankkártya.


Az én esetem:

A vírus előtt 240 000 ft volt a hitelkeretem.

A járvány miatt ezt átállították 177 000 ft-ra. Most eddig mehetek mínuszba.

Ezt úgy is lehet értelmezni, hogy egy összegben kellett visszafizetnem 63 000 ft-ot.

De lehet úgy is, hogy a moratórium miatt erre az összegre a kamatokat majd 12 havi részletekben kell visszafizetnem. A moratórium után a nagyobb hitelkeretem automatikusan visszaáll.

2021. ápr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az OTP banknál vagyok ügyfél csaknem 20 éve. Ez nem egy kártya minősítés, hanem az A hitel, hitelkeretének a vissza vétele. 220000 ft-ról 155000ft-ra csökkentették. Persze hogy ezt a különbözetet vissza kell téríteni. Kaptam rá én is kölcsönt 1 évre. Ha ez a dolog a moratórium miatt van, akkor ha már nem lesz a moratórium, akkor lehet hogy ezt is visszaállítják.De mindegy is mert ezt nem várom meg, mert bankot váltok. Túl drága nekem az otp! Az egyik hozzászólónak: A nyugdíjasok így sem kapnak kölcsönt,hacsak nem 65 évesek mert ha betöltötték a 70 akkor csak kivételesen kapnak. Ha meghaladták, akkor meg egyáltalán nem kaphat a legtöbb bank szerint. Bár ez is változó,mivel van néhány bank, amiknél nincs ilyen kitétel.(Lásd: cib)

A nyugdíjasok jövedelme tényleg nagyon kevés,a többségnek,de azért én nem fogalmaznék ennyire sarkítottan.A nyugdíjasnak is lehet szüksége kölcsönre!

2021. ápr. 15. 10:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!