Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bejöhet kisérő (esetemben...

Bejöhet kisérő (esetemben szülő) a bankfiókba velem együtt ügyemet intézni ha már elmúltam 18?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 15. 17:30
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
11 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Igen. A kérdés az, hogy minek? Ennyi idösen azért már illene ennyit megoldani egyedül is!
2021. ápr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem vagy gyámság alatt (beszámíthatatlan stb.) akkor nem szükséges. Bemehet, de minek?

Ha gyámság alatt vagy akkor az olyan alapokat, mint érdeklődni, pénzt felvenni, internetbank jelszót beállítani mehetsz egyedül is.

2021. ápr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1. Válaszoló beakarnék menni egyedül csak nem tudom mi merre van és megkértem rá
2021. ápr. 15. 17:46
 4/10 anonim ***** válasza:

A biztonsági őr általában segít.

"Jó napot! Tudna segíteni? Számlát akarok nyitni (vagy amiért mentél)." vagy mondani fogja mit nyomj vagy nyomja helyetted a sorszámot.

Leülsz, vársz, hogy hívjanak és elmondod az ügyintézőnek amiért mentél.

2021. ápr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

A banki ugyintezok szemetladak. Nem kell gyamsag alatt lenni,h hulyeseget csinalj. Igazad van,h viszed magaddal a csaladtagod.


Jo,ha van veled csaladtag ,aki segit.

2021. ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt megértem hogy ezt egyedül kéne intézni, de vannak olyan szakszavak vagyis számomra érthetetlen és nem akarok hülyeséget csinálni, (pl: van e lekötésem mondjuk telefonos ügyintézésnél történt ez, tudom az ilyenek benne van a szerződésemben de akkor se tudom mi az, meg franc emlékszik rá) meg az én generációm nagy része olyan életképtelen mint én (igen tudom magamról ilyen vagyok). Tudom nem szabad senkit se minősíteni, de ne higyjétek azt hogy nem próbálok úgy tenni ellene, de ezt már hagyjuk. Azért köszönöm szépen, hogy válaszoltatok!
2021. ápr. 15. 19:05
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor megmondom, hogy nem vagyok szakmabeli, legyen kedves lefordítani.
2021. ápr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Vihetsz, akár ügyvédet is, lelked rajta.

Én sem szeretek ilyet intézni, de egy idő után meg fogod szokni.

Bár vannak néha olyan megfogalmazások, hogy minimum közgazdasági diploma kellene, hogy fejből tudd, de az olyanoknál el kell magyaráztatni. Ez nem szivesség hanem a munkakörük része.

Amúgy sem árt, ha valaki legalább minimális szinten tisztában van a pénzügyeivel. A magyar pénzügyi kultúra ígyis a béka segge alatt van, pedig mindenki abból él.

2021. ápr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat, tényleg, 8. válaszoló rendben, megfogadom tanácsodat megprobálok azért tajékozódni a magyar pénzügyi kultúrával ahogy te fogalmaztad, azért elviszem egyik szülőmet hogy ne legyen probléma mert ő jártasabb a pénzügyben.
2021. ápr. 16. 11:29
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Megkérdőjelezném azt a pénzügyi jártasságot. Pénzügyileg tudatos szülőknek ritkán születik pénzügyi analfabéta gyerekük.
2021. ápr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!