Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Több mint 10évvel nyitott...

Több mint 10évvel nyitott diákszámla, ami nem lett aktiválva, az automatikus törlődik vagy számolt fel valamilyen összeget?

Figyelt kérdés

Nem régiben eszembe jutott, hogy olyan 15-16évesen nyitni szerettem volna számlát, de kellett volna szülői beleegyezés. Akkor éppen suliban kellett volna ülnöm, így azt mondtam a bankban, hogy majd visszamegyek az egyik szülőmmel.

Pár évre rá nyitottam abban a bankban folyószámlát, mert diákként dolgoztam. Akkor mondta a hölgy, hogy van már nyitva számlám, csak nem lett aktiválva.

Igazából ez nagyon régen történt, nem tudom mi lett azzal a számlámmal, semmit nem kaptam akkor róla, de azt sem mondták, hogy törlik.

Azóta a címem, telefonszámom ezer éve megváltozott ( ezt nem jelentettem akkor), és már 4éve máshol bankolok.


Érdeklődjek a banknál, hogy mi lett azzal a számlámmal?

Kicsit aggódom, hogy lehet az évek alatt valami kártyadíj felhalmozódott?!?? Bár tényleg nem lett aktiválva...

Szerintetek?


2021. ápr. 21. 00:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Most melyik számládra gondolsz?


A nem aktivált számlára? Az jogilag nincs megnyitva. Kb. előzetes regisztráció volt, még ha a rendszerben látszik akkor is. Ha nem írta alá mindenki akinek kell és nem lett megnyitva, akkor díjai sem lehetnek.


Köznyelvben lehet így is meg úgy is fogalmazni, de ha a szerződés nem jött létre (16 évesen szülő aláírása nélkül nem jöhet létre) akkor a számla nem lett megnyitva.

Technikailag lehet, hogy X banknál megjelenik a rendszerben, készült hozzá számlaszám, mert az informatikai megoldása ez náluk. De jogilag az a számla nem létezett soha.



Melyik bank? Erste? Mert ott mindenféle lezárt számla száma is rögtön megjelenik az ügyintéző monitorján, tapasztalatból tudom.



Amit viszont tényleg megnyitottál számla később, azt lezártad? Ha nem akkor annak a díjait természetesen terheli a bank.

2021. ápr. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Budapest banknál volt ez az eset.

És igen, a másikat lezártam.

2021. ápr. 21. 11:54
 3/5 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján számomra egyértelmű, hogy az a számla nem létezik már. Vagyis az sem.

De esetleg menj be egy fiókba és kérdezz rá! Hidd el, cifrább történetekkel is találkoznak már ott. A te hozzáállásod pedig legalább pozitív lesz a szemükben, ha esetleg ez érdekel.

2021. ápr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi a válaszodat! 😊🙏🏻
2021. ápr. 21. 17:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen
2021. ápr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!