Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy bank (bróker) csődbe...

Ha egy bank (bróker) csődbe megy, hogy tudom utána kivenni a tőzsdei részvényekbe fektetett pénzem?

Figyelt kérdés

A Revolut virtuális bankon és brókeren keresztül fektettem be különféle részvényekbe a pénzem. Tegyük fel, hogy a Revolut csődbe megy. A kérdésem az lenne, hogy akkor utána hogy tudom kivenni a pénzem a különféle tőzsdei részvényekből.


Előre is köszönöm a választ.



2021. ápr. 25. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a Revolut felhasználási feltételeit. A Revolut eleve nem bróker, hanem brókereket használsz rajtuk keresztül.
2021. ápr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Revolut! :-)
2021. ápr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
2021. ápr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

Sehogyan sem röviden. Ha egy brókercég vagy hasonló szolgáltató csődbe megy, akkor nagyon egyszerűen és röviden fogalmazva a náluk lévő pénzed elveszik.


Részletesebben nem veszik el teljesen, mert Magyarországon is van a BEVA, vagyis a Befektetésvédelmi Alap (de más országoknak is van hasonló, ha a Revolutra nem a magyar vonatkozik), ami kártalanít egy bizonyos összegig (30-40 millió forintig a befektetésed 90%-a, vagy valahogy így, most csak fejből mondom).

2021. ápr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Természtesen nem igaz amit a 4es ír. Az értékpapírjaid megmaradnak, a brókernél lévő nem befektetett készpénzed az max. ami "veszélyben" lenne, amire az adott oszágban (ahol a bróker be van jegyezve) lévő befektetővédelmi alap biztosítása vonatkozik. Meg akkor is érvényes a befektetővédelem, ha az értékpapírjaid valamilyen okból "elvesznének" a brókernél, de ez az, ami egy normális brókernél nem fordulhat elő, mert az értékpapírok a te neveden vannak regisztrálva és nem a brókerén. Tehát a bróker ha csődbe megy, attól az értékpapírok megvannak.

A Revolutnál nem tudom hogyan működik, de feltételezem, hogy ott se a revolut nevén vannak az értékpapírok, hanem a vevő nevére kerülnek. Utána kell nézni ha érdekel, gondolom a honlapján fel van tüntetve.

2021. ápr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%

5. Mi van? Én is ezekre gondoltam, amiket te írtál, csak nem írtam le ilyen pontosan és körülményesen, mert telefonról nem volt annyi kedvem, mint most billentyűzet előtt lenne.


Meg mondom, hogyha van 100 milliója, akkor abból lehet csak 30-at lát viszont.

2021. ápr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra sem igaz. Akinek 100 milliója van részvényekben, annak mind a 100milliónyi részvénye megmarad ha a bróker csődbe megy és beva se kell hozzá.
2021. ápr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ok. Köszönöm a válaszokat, de azért ne kapjatok össze 6-7.

3-as adott egy linket, abban az van, hogy

Online brokers are regulated. Now, the regulations will depend on where the broker is from. So, how well you are protected will depend on where your broker is located.

Szóval attól függ, hol található a bróker. A többi meg a linkben.

2021. ápr. 25. 16:36
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezért írtam, hogy "normális" brókernél nem fordulhat elő, azaz nem a Kajmán-szigeteken és hasonló helyeken bejegyzett brókert kell használni, hanem olyat, ami az EU-ban vagy valami olyan országban van bejegyezve, ahol van befektető védelem (ha kp-t is tartasz a brókernél) és meg kell nézni, hogy a vevő nevére kerülnek-e a megvásárolt értékpapírok.
2021. ápr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!