Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhotelnél előtörlesztésnek...

Diákhotelnél előtörlesztésnek veszik? Vagy vissza utalják?

Figyelt kérdés
Most hallottam róla, hogy a Gyed alatt szüneteltethető a törlesztés, és, hogy a kedvezmény visszamenőlegesen jár. Én már 6 hónapja fizetem Gyed-ből, ha beadom az igénylést, akkor a 6 hónap alatt befizetett pénzel milesz?
2010. aug. 23. 10:48
 1/9 A kérdező kommentje:
DIÁKHITEL NEM DIÁKHOTEL :-)
2010. aug. 23. 10:50
 2/9 anonim ***** válasza:
Előtörlesztésnek veszik, ha mostantól ne fizetsz, akkor visszamenőlegesen az adott évre befizetett összeget nem utalják vissza, hanem előtörlesztésbe megy. Ki kell tölteni a 032-es nyomtatványt (diakhitel.hu-ról letölthető), elküldeni a gyedet folyósító szervnek (munkahelyed vagy MÁK) ott igazolják a jogosultságot, majd ezt kell elküldeni a DHK-nak. Ők is leigazoltatják (magyar virtus szerint) és utána mindkettőjüktől kapsz egy határozatot, hogy a gyerek 2 éves koráig nem kell fizetned.
2010. aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pontatlan voltam, bocs. Tehát nem egész évre visszamenőleg, hanem természetesen amióta a gyedet kapod. Csak azt akartam írni, hogy év elejéig adható visszamenőlegesen, tehát egy szeptemberi szülésnél ha abban az évben nem igénylik, csak a következőben ,akkor csak januártól jár a kamattámogatás. Egyébként Kamattámogatás iránti kérelem a nyomtatvány neve.
2010. aug. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. aug. 23. 11:33
 5/9 anonim ***** válasza:
javaslom, hogy fizess inkább és próbáld meg minél előbb a teljes összeget visszafizetni, mert, ha csak a minimum összegeket fizeted, akkor évről évre nő a tartozásod, ahelyett, hogy csökkenne
2010. aug. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Még egy kérdésem lenne.

Ha megváltozik a jogcím most TGYÁS-ról GYED-re akkor azt kell jelezni?

2010. aug. 23. 11:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem. 2 éves korig (a gyed végéig) automatikusan jár. A határozatban ott lesz a pontos dátum, ameddig nem kell fizetned. Első (második) voltam ;-)
2010. aug. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. aug. 23. 19:31
 9/9 anonim ***** válasza:

szia... én csak az utolsó kérdésedre tudok válaszolni... nekem be kellett jelentenem, mikor tgyásról gyedre mentem, és majd azt is be kell, ha gyedről gyesre.

semmi extra, kaptam formanyomtatványt, amit ki kellett tölteni és azzal becsattogtam a központba.

2010. aug. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!