Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 18 éves kor alatt egy 16 éves...

18 éves kor alatt egy 16 éves személy nyithat számlát bankban az apja vagy anyja jelenléte nélkül?

Figyelt kérdés

Én vagyok az anya.A 16 éves lányom felhívott,hogy pénzt akart kivenni a számlájáról amin elvileg 40000 ft volt.Azt látta,hogy mínusz-30000-ban a számlája.

Én csak arról tudok,hogy van neki egy otp junior számlája. Egyből rohantam az otp-be,hogy ránézzek a számlájára.

Ott azt mondták nincs mínuszban,18 ft van a számláján.

Akkor ez mi lehet?Nekem nem árulja el a leány,hogy miről van szó.

Nagykorú barátja van,az ő segítségével nyithatott másik számlát,bármilyet,ami a lányom nevén van?

Lehet nyitni számlát úgy,hogy ott sincs a szülő,aláírásomat hamisíthatta esetleg?

Apuka messze él tőlünk,ő biztos nem segített számlát nyitni,arról tudnák.

Csak azért kérdezem ezt,mert én vagyok a törvényes képviselője a lányomnak,nem szeretném ha bajba kerülne és ki tudja milyen tartozását se szeretném kifizetni.Amiről nem tudok.



2021. máj. 6. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem nyithat semmiképp sem, lehet félrenézett valamit.
2021. máj. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt írta nekem-most épp úton van-hogy najd átküldi a telefonomra a mínusz 30 ezres bizonylatot.Ezért nem értem hogy most miről van szó
2021. máj. 6. 13:57
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Mi szükséges a számlanyitáshoz 14-18 éves kor között?


A Junior számla megnyitásának feltétele a Junior és a törvényes képviselő személyazonosítására alkalmas okiratának bemutatása (személyi igazolvány és lakcím kártya), valamint a Junior számla szerződés érvényességi feltétele, hogy a Junior törvényes képviselője a szerződés aláírásával a jogviszony létesítéséhez beleegyezését adja."

2021. máj. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Van otp junior számlája.Amijor nyitottuk én is ott voltam,mint szülő.Az otp junioron nincs tartozás.

A lányom egy másik számláról beszélt,amit használ,amiről nem tudok.

2021. máj. 6. 14:12
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nem tud 16 évesen számlát nyitni. Nem elég egy papír (hamisítvány), de a személyid és a lakcím kártyád is kell.
2021. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
De komolyan, ezeket a kérdéseket miért nem neki teszed fel? Felhívod, és elmagyaráztatod, hogy mi van
2021. máj. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Beszéltem már vele.Nem mondja meg,érzem hogy valamit nem mond el.Amikor megkérdeztem hogy van e másik számla,amit használ,csak azt kérdezte: miért? Ha nem lenne,egyenesen megmondta volna,hogy nincs.Félek hogy sumákol.

Na de egy 16 évesnek hogy lehet a nevén olyan számla,ami mínusz 30 ezerbe tud menni?

18 év alatt xsak vetéti kártyát adnak,hitelt nem,úgy tudom!

2021. máj. 6. 14:54
 8/13 A kérdező kommentje:
Betéti kártyát.Elírtam
2021. máj. 6. 14:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
18 év alatt nélküled nem tud számlát nyitni. Szerintem itt a nagykorú pasija van kakiban és ezért megy a sumákolás.
2021. máj. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet hogy ő nem tudja hogy te nézed a számlája egyenlegét. Mikor mutatja bizonyosodj meg róla hogy az valóban az övé vagy a pasija netbankját mutatja.
2021. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!