Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Zárolhatják az én bankszámlám...

Zárolhatják az én bankszámlám azért,mert egy olyan számláról utaltak rá,amin inkasszó van?

Figyelt kérdés
anyám számlájára inkasszót tettek,de 12 ezer forintot át tudtam róla utalni magamnak.Reggel megpróbálta levenni,de elutasította az atm.Kipróbáltam,hogy wishen rendelek egy 500 forintos apróságot,és ott engedett vele fizetni.Ugye ezért nem zárolják az én számlámat?

2021. máj. 7. 09:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyi eszembe jutott,hogy aludtam amikor megpróbálta felvenni,és nem tudom hogy a készpénz felvételt is meg kell-e erősíteni,vagy csak az online vásárlásokat a smartbankban.
2021. máj. 7. 09:47
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen miatt nem zárolhatják a számládat.
2021. máj. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
akkor szerinted miért nem tudta felvenni?12 ezret akart,és van rajta 25ezer.Vagy meg kell erősíteni a felvételt a smartbankban?
2021. máj. 7. 09:51
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
nem
2021. máj. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Az inkasszó nem azt jelenti, hogy az illető nem utalhat a számlájáról, hanem hogy nem csak neki van joga hozzá. A tartozást követelő fél szépen leveszi magának azt, amire jogosult, a többit meg használhatja anyád vagy te. Asszem szabályok is vannak erre, hogy a követelő fél nem húzhat le mindent az inkasszózott számláról, minden hónapban meg kell hagynia a minimálnyugdíj x-szeresét meg hasonlók. Abból azt veszel a Wishen amit akarsz...
2021. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Az, hogy valakinek a bankszámláját inkasszóval terhelték, nem érinti a Te bankszámládat.


Hogy mégis miért nem tudta használni? Jó kérdés? Nem voltam ott, amikor fel akarta venni azt a pénzt.

1./ Nem érkezett meg addigra az átutalt összeg

2./ Nem volt annyi pénz az automatában

3./ Rossz PIN-kódot adott meg

2021. máj. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!