Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy autót "tilos" hitelre venni?

Figyelt kérdés

Rengetegszer hallom (akár itt az oldalon is) hogy azért nem szabad hitelre autót venni, mert az értéke erősen csökken. Ezt értem is, de ez készpénzes vásárlásnál is így van, miért érv ez a hitellel szemben, a készpénzes vásárlás mellett?

Nyilván nem arra gondolok, hogy erőn felül megveszem a legdrágább luxusautót, ésszerű keretek között. De ha életem során minden hónapban X összeget fizetek a törleszőre, az miért rosszabb, mintha ugyanezt az összegt mindig évekig félreraknám a következő autóra? (tudom van kamat, de jelenleg az olyan minimális, hogy ha az autó árát biztos befektesébe rakom, az többet hoz mint a hitel kamata)


2021. máj. 8. 18:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Mi mindig új autót vásároltunk, legtöbbször hitelre, de megfelelő önrésszel. Nem csúcs kategóriát, de 50% + önerővel. Tavaly vásároltunk egy capture-t 4 millió önerővel, 2,5 millió hitel. Így nagyon kedvező kb 2 %-os kamatot kell fizetnünk, 5 évre kb havi 40k. lízingelni drágább lenne. Korábban suzuki ignis volt, az fele ennyibe került, ott megszívtuk mi is, mert svájci frank alapú volt... 2 misis autó belekerült 4be.
2021. máj. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Az autó drága mulatság. Ha nem tudsz kifizetni egy átlag autót önerőből akkor nem neked való. Fenntartani, csináltatni költeni rá ezeket is kell. Tankolni. Megveszed hitelre az még ló fsz. Az ilyen típusú embereket könnyen anyagi csődbe tesz egy ilyen vásárlás. De tudjuk te okosabb vagy bla bla bla...
2021. máj. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2: Megint ment a szeméyleskedés, de érdemi választ nem kaptam. A közlekedés kategória ilyennel van tele, azért itt tettem fel a kérdést, hátha itt értelmesek az emberek.

NEM KÖTELEZŐ EGYETÉRTENI velem, de kérlek észérveket hozz fel.

2021. máj. 8. 18:46
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Autovasarlasnal egy jo taktika hogy kb 6 honapnyi megtakaritott penzed rakod bele. Ha 300 ropit keresel es kb 100 a kiadasod akkor ez 1.2m, es nem kell hitel ahhoz hogy ennyit felre tudjal rakni, mert elvileg ennyit ra kene tudj szanni. Ekkora osszegnel nem erdemes hitelt felvenni. Nade ha nem koveted a 6 honapos szabalyt es hitelre veszel olyan autot amit 1 eves, 2 eves megtakaritasodbol tudnal csak kifizetni akkor szerintem nem a takarodon tul nyujtozkodtal hanem a szomszed takarojan tul is. Amugy ezzel sincs semmi baj. Az hogy sose leszel anyagilag stabil helyzetben, sose hozol anyagilag jol megalapozott erett dontest azzal sincs semmi baj. Nekem nem faj esetleg neked fog, de lehet hogy neked se.
2021. máj. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Ott vannak az érvek. Szöveg értelmezés sem az erősséged. Ezért mondom ebből baj lesz. Egyébként ha nincs pénzed hogy autót vegyél önerőből akkor vagy nagyon kevés pénzt keresel. Vagy nem tudsz bánni a több pénzzel. Bármelyik eset áll fent továbbra is csak annyit mondok ebből baj lesz.
2021. máj. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Aki jól bánik a pénzzel, az hitelt csak olyasmire vesz fel, aminek nő az értéke (pl ingatlan), vagy fejleszti a vállalkozását hitelből. Akinek munkaeszköz az autó, az szintén érthető beruházás, de fogyasztási cikket hitelre venni pénzügyileg rossz döntés, persze ettől még a lakosság tele van felesleges dolgora felvett személyi kölcsönökkel, áruhitelekkel. A fogyasztói társadalom jellemzője, hogy jobban akarunk élni, mint amit megengedhetnénk magunknak. Autót hitelből venni luxus, hiszen olyan pénzt szeretnél elkölteni egy folyamatosan amortizálódó tárgyra, amit még meg sem kerestél. Olvass Kiszámoló blogot, ott igen sokszor téma az autó.
2021. máj. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Mert a magyarok többségének még mindig béka segge alatt a pénzügyi tudása. Lehet hitelezni, autót is. Sőt majdhogynem most jobban érdemes, mint bármikor korábban, ha a feltételek adottak. Csak ésszel kell csinálni.
2021. máj. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Fogyasztási cikket azok vesznek hitelre, akik tulfogyasztanak. Ők azok akik nem engedhetik meg maguknak, mégis megveszik ezeket.


Ilyen módon igaz az állítás, hogy nem érdemes autót venni hitelre.

Jó ökölszabály, ha 6 havi bevételnek megfelelő osszegnel többet nem költesz autóra. 300ezer forintos fizetesnel ez majd kétmillió forint...

2021. máj. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Én csak azért, mert 1részt ha nincs rá pénzem, akkor nem engedhetem meg magamnak.

Másrészt, mert ha letolják az útról a hitellel terhelt autót, akkor utána a semmire fizetem a törlesztőt és autóm se lesz.


Nemrég olvastam egy cikket, hogy a srác kihozta az autót a szalonból, majd a házuk előtt parkolt vele, és az éjszaka belecsattant egy részeg jogsi és biztosítás nélküli autós.. azonnali totálkárra fették fel, mégis fizetheti tovább a törlesztőt... és van neki majdnem 1 milla hátra.. Mert ugye nincs ki kifizesse a kárát. Max polgári peres alapon tudja az alkeszon behajtani.. akinek ugye nincs semmije. Szóval a törlesztő mellé még pereskedhet is.


Én is hoznék ki szalonautót, de majd akkor ha anyagilag kp-ra kifizetem és nem érzi meg a költségvetésem.

2021. máj. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg orulhet, hogy nem keri egy osszegben a bank!
2021. máj. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!