Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van jobb banki befektetés...

Van jobb banki befektetés mint az állampapír, államkötvény?

Figyelt kérdés

Megkeresett egy független pénzügyi szervezet, aki ajánlott egy banki befektetésként.

Én mondtam neki az én pénzem a államkötvényekben, papírba van, MÁP plusz, mondtam neki ilyen jó kamatot és lehetőséget nem láttam..

Erre hebeget habozott hogy azért ez ez nem olyan jó, mert pl. államcsőd lehet... erre mondtam akkor minden bukik,...

De tényleg nem olyan jó az állampapír?


2021. jún. 6. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Relatív hogy mi a jó.


Az állampapír az a termék, aminél szinte semmi kockázat mellett a legtöbb hozamot produkálja.


Ezeket a "tanácsadókat" meg jobb ha elkerülöd. Főleg ha ingyenesen ad tanácsot adni, mert akkor neki abból van jövedelme hogy rádsózza a szart.

2021. jún. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kisspeter2 válasza:
76%
Az én meglátásom az, hogy az állampapír még Magyarországon is az egyik legjobb választás. stabil hozam, illetve futamidő. Ha meg a realitás talaján maradunk, akkor még az OTP vagy a Riefisen nagyon speciális körülmények között csődöt mondhat, de egy állam. Nem nulla százalék de kevés, elenyésző.
2021. jún. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!