Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál érdemes számlát...

Melyik banknál érdemes számlát nyitni, ha nagyobb összeget szeretnék számlán hagyni 1-2 évig?

Figyelt kérdés

Régóta nem élek otthon, most eladtam az magyarországi ingatlanomat, és az abból származó bevételt nem szeretném most ilyen árfolyamon euróba átváltani, hanem inkább lekötni (ha van egyáltalán még ilyen?).Sajnos hiába tudakolózom órák óta, hívogatok otthoni bankokat,de egyszerűen nem kapok világos válaszokat a kérdéseimre. Talán mert ilyen sokat változtak otthon a dolgok, de az az érzésem, hogy lehet, hogy jobban járok ha cipős dobozban tartom a pénzem :))

Tud-e valaki nekem olyan bankot ajánlani, ahova berakhatom a pénzemet, leköthetem és még kamatozik is? Olyan számla, ahová nem kell havonta bizonyos összeget utalni.


2021. jún. 7. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:

bankmonitor.hu de olyat nem fogsz találni, ahol évekig elvan lekötve. A jobb, magasabb kamatot adó ajánlatok akciósak és általában néhány hónapig érvényesek.

Majd jönnek, akik állampapírt ajánlanak.

Én az "ilyen árfolyamon" nem akarom euróba átváltani dolgot nem értem, de magánügy.

2021. jún. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyiknél se !
2021. jún. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Cetelem megtakarítási számla. Fizet 1% kamatot. Bármikor kiveheted róla a pénzt gond nélkül. Ennél magasabb banki kamatozást nem fogsz találni. A banki kamatok a béka segge alatt vannak. A legtöbb bank 0,01% és hasonló kamatokat kínál.
2021. jún. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30 millio feletti osszeget ossz szet kulonbozo bankokba
2021. jún. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
na az előzőn látszik hogy totál finga nincs a pénzügyekhez 😂😂😂
2021. jún. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Ha már 1-es baharangozta, itt vagyok állampapírt reklámozni. A prémium állampapír inflációkövető kamatozású, jelenleg 3 éves lekötéssel évi 4,3% kamatot ad, ami nem annyira sok, de sokkal több, mint amit bármelyik bankban megkapsz. Ha tuti, hogy nem kell a pénzed évekig, akkor jelenleg ennél nincs jobb.


Ha állampapírba teszed a pénzedet, akkor azt mindenképpen az államkincstárnál tedd meg, mert ha bankban veszel értékpapír-számlára, akkor jó eséllyel fizetned kell mindenféle kezelési költséget meg számladíjat, ami az államkincstárnál nincs.

2021. jún. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Még egy szavazat az államkincstárra.
2021. jún. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 qkker1 ***** válasza:

"ilyen árfolyamon euróba átváltani"


Miért is?

Pont most érdemes Forintról Euróra váltani, most kevesebb Forintért kapsz több Eurót, és ennél csak feljebb fog menni az árfolyam!

2021. jún. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

(Azért voltam ilyen naiv, mert anyukám 2011-ben még 7%-os kamattal tudott 8 milliót 2 évre lekötni.

Kár, hogy ilyen már nincs :/

2021. jún. 8. 07:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!