Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy lehet aktiválni a bankkár...

Hogy lehet aktiválni a bankkártyámat?

Figyelt kérdés
A CIB-be azt mondták, hogy interneten is lehet, de ott hol?
2010. aug. 25. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerencséd van, épp most aktiváltam én is, vagyis tegnap és ma telefonon.


Leírom mindkettő menetét.


Megkaptam a sima kártyámat (nekem cibezz csomag van, de gondolom a menete ugyan az) fellépsz a www.cib.hu weboldalra, aztán ott lesz jobb oldalt egy ablak, internetbank, rányomsz a belépésre.


Itt majd mozgatni kellesz az egeret, aztán megadod a belépési nevedet és a jelszavadat, amit csináltál.

A jelszót te tudod, a név pedig rajta van az egyik szerződéses papíron.


Miután beléptél nagyítsd ki teljes méretűre, így könnyebb lesz.

Bal felül van egy Cib bank szolgáltatások arra rányomsz és legördül egy menü.

Itt kiválasztod a kártya menüpontot és aktiválás, aztán be kell ütnöd a kártya elején található 16 számjegyet

Alulra pedig az érvényességi dátumot pl 07/13.


Ezután jobb alul lesz egy olyan, hogy bankba küld, erre rányomsz és kérni fogja a kódodat, amivel lehet utalni.

Ez egy 4 számjegyű kód, ezt is neked kell tudni.:)


Aztán elvileg kész.


Az internetkártyámnál viszont gondok voltak.

Nem volt jogosultságom regisztrálni.

Nekem N08 vagy vmi ilyesmi hibám volt ezért telefonon kellett aktiválni.

Ennek a menete a következő:


Felhívod a 06 40 242 242es számot.

Ütsz egy 9est, majd egy 2est.

Végighallgathatod, amit a gép mond a 9es a bankkártya, a 2es pedig az aktiválás menüpont.


Ezután vki felveszi a telefont, és elkéri a bankkártya számodat a 16 számjegyűt, ezután megkérdezi, hogy van-e telefonos aktiváló kódod, ha van, akkor kapcsol egy géphez, ahova be kell ütni megint a bankkártya kódodat (16 számjegy) és a telefonos aktiváló kódot.


Ha egyik se, akkor be kell menni a bankba, sztem vidd a bankkártyát és a személyidet.


Tehát kell maga a bankkártya

netbank felhasználónév/jelszó

átutalási jelszó (4szám)

telefonos azonosító (4 szám) ezt akkor csináltad, amikor a bankban az géppel kellett beszélni.:)


Röviden ennyi, ha még van vmi kérdésed akkor írj!

2010. aug. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ. Nekem is Cibezz csomagom van. Ma jött meg a pin kódom, a kártyám is a héten fog, de gondoltam jobb előre tudni.

Most néztem, hogy belépek az internet bankba, de olyanokat ír ki, hogy nem ellenőrzött stb., utána meg az jelenik meg abba a kis ablakba, hogy hiba. Ez csak átmeneti probléma, vagy csak nekem van így?

2010. aug. 25. 18:13
 3/12 anonim ***** válasza:
Melyik ablakban? Így nem igazán értem:)
2010. aug. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Abba amelyikbe annak kellene lenni, hogy felhasználónév, jelszó, de ha mindent elfogadok, akkor ezeket írja, ki és a végén be tudnék lépni, de nem tudom, hogy biztonságos-e így.

Ezeket írja ki:

[link]

[link]

[link]

2010. aug. 26. 09:20
 5/12 A kérdező kommentje:

Rendesen:

[link]

[link]

[link]

2010. aug. 26. 09:28
 6/12 anonim ***** válasza:

Értem már, ettől nem kell félni, azért írja ki, mivel javat használ a cib, ezzel semmi gond nincs, nekem is kiírja.


A bankhoz engedélyezni kell, rányomhatsz, hogy mindig fogadja el és akkor nem kell nyomkodni.

2010. aug. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi. Remélem holnap már megkapom a kártyámat, vagy az internetkártyát lehet addig használni, amíg nem jött meg a bankkártya?
2010. aug. 26. 11:14
 8/12 anonim ***** válasza:

Sztem lehet, mert függetlenek egymástól.


Van egy rendes számlád és van egy az internetkártyának is elvileg.

Legalábbis nekem van egy sima egy megtakarítás, meg egy 3, ami akkor jelent meg, amikor megvolt az internetkártya.

2010. aug. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam és működik az internetes része.

De most kaptam postán még egy internetkártyát. Azt hittem az az internetkártya, amit egyszerre megkaptunk, az a narancssárgás színű, de most jött egy kék, amire rá van írva, hogy csak internetes vásárlásra jó. mit csináljak ezzel? A lapon amin volt az van ráírva, hogy aktiváljam, de minek, ha ez semmire se jó? Az internetes rész eddig is működött, és ezzel nem lehet pénzt felvenni.

Nem lesz sima bankkártyám, vagy azt majd később küldik?

2010. aug. 30. 12:29
 10/12 A kérdező kommentje:

Megjött a bankkártyám is és sikerült aktiválni.

Az internetkártyával, viszont még mindig nem tudok mit kezdeni. Ezt is aktiválni kell? És hova lehet használni?

2010. szept. 2. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!