Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha bemegyek a bankomba, akkor...

Ha bemegyek a bankomba, akkor kiadjàk a saját bankszámlaszàmomat?

Figyelt kérdés

A történet az, hogy elhelyezkedtem dolgozni, és kérték a bankszámlaszàmomat. Bankkártyát nemrég csináltattam, és kaptam egy számot amivel a Smart bankba tudok belépni, emellé a szám mellé van írva, hogy bankszámlaszàm. Ezt adtam meg a munkáltatónak, de azt mondták, hogy ez nem jó, hiányzik az eleje. De nem tudom mi kell az elejére, nekem annyi szám van felírva, amivel be tudok lépni az online felületre, ez működik is, kipróbáltam. Ezért nem igazán értem. A számlaszàmom első része öt szám, a második része nyolc szám.

OTP-s vagyok, azóta megtudtam annak a száma 117. Akkor elég a számlaszámom elé ezt a számot írni?

Azt mondták az irodában, hogy menjek be, és kiadják a számlaszàmomat nekem a bankban. Ez igaz? Nem fognak ott hülyének nézni engem?

Nagyon hülye vagyok a bankos dolgokhoz, eddig soha nem kellett ilyennel foglalkoznom, szóval kérlek ne oltsatok ezért!


2021. jún. 12. 23:24
 1/7 Navajonkivagyok válasza:
100%
Ha belépsz az online bank-odba és ezt telefonnal teszed akkor a belépés után fent azonnal látni fogod hogy bankszámlaszám. Szürkén fogod látni a neved alatt. Felesleges ezért bemenned és végigvárnod a sorod.
2021. jún. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

#1

Igy van. Kérdező belép a fiókjába, és ott a bankszámlaszám. (Ne keverd össze a kártyaszámoddal.) De ott van a havi kimutatáson is. Felesleges bemenni a bankba.

[link]

2021. jún. 13. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A bankkártyád azonosító száma és a bankszámlaszámod nem azonos, ne keverd a kettőt.

A bankszámlaszám mindig 3 x 8 számjegyű. Ha az utolsó 8 számjegy csupa nulla, akkor azt nem mindig szokták feltüntetni, mert nem szükséges.


Minden online felületen ott van, hogy mi az illető bankszámlaszáma. Ugyanez igaz a bankszámla kivonatokra is.


Ezekről a helyekről kiírod, és bediktálod a munkáltatódnak. Ilyen indokkal nem kell bemenni a bankodba, felesleges.

2021. jún. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, a 117 kell elé.
2021. jún. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A szerződéseden nincs rajta?
2021. jún. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
De rajta van azon is. Xd
2021. jún. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Messze vagyok az otthonomtól, nincs nálam szerződés, meg hasonlók.

A Smart bankban megtaláltam. Köszönöm a válaszokat!

2021. jún. 13. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!