Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha megszüntetem az OTP számlám...

Ha megszüntetem az OTP számlámat, az baj, ha van állampapírom? Vagyis van befektetési számlám az Államkincstárnál, és OTP számláról utaltam oda, de megszüntetném. Nem lenne magyar bankfiókom. Ez baj? Lenn helyette külföldi.

Figyelt kérdés
Látom a honlapon, meg lehet adni külföldi bankszámlát is, az OTP-st meg ki lehet törölni. De egy ismerősöm azt mondja, ez nem jelent semmit, lehet, hogy attól még kell egy magyar bakszámla.
2021. jún. 20. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van az államkincstárnál befektetési számlám úgy, hogy soha nem volt bankszámlám egyik banknál sem és most sincs.
2021. jún. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy a kiutaláshoz szükséges-e magyar bankszámla, de alapvetően a számlavezetésnek nem feltétele. Az OTP-nek semmi köze az állampapírodhoz, ha nem náluk vezeted az értékpapírszámlát.
2021. jún. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Kiutaláshoz" szükséges bankszámla, mivel utalásról beszélünk, "kifizetéshez" nem. Kifizetés történhet pénztáron keresztül is.

Én a MÁK pénztárába fizettem be az összegeket, amikor befektettem és onnan is vettem fel a pénzt, amikor megszüntettem valamelyik befektetésemet.

2021. jún. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!