Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál és milyen...

Melyik banknál és milyen típusú számlát érdemes nyitni diákoknak?

Figyelt kérdés

Rövid úton elkezdek diák melózni és hosszabb szünetekbe fogok még dolgozni, hogy ne menjen a tanulás rovására sem.


Olyan számlát szeretnék nyitni, ahol nem több 1000 Ft-os havidíj van, mert nem teljesítem a bank általi feltételeket, mint pl: csoportos beszedés, havi szintű x összegű utalás stb.


Köszönöm a válaszokat.



2021. júl. 2. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
OTP junior
2021. júl. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az OTP Juniort nem ajánlom. Igaz ingyenes a számlavezetés és a kártya is, de a tranzakciók nagyon drágák, ráadásul az ügyfélszolgálat sem segítőkész.

K&H vagy Gránit, esetleg Erste.

2021. júl. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hali :D

Én jó szívvel ajánlom a K&H diákcsomag-ot, vagy valami ilyesmi neve van.


MasterCard betéti kárytád lesz, nekem még Maestro van, de hamarosan kiküldik nekem is a Mastert.


Az OTP szerintem azért jobb minden banknál, mert több ATM van, de ha neked ez nem fontos, akkor szerintem jobban jársz a K&H-val.

2021. júl. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Erste diakszamla szerintem
2021. júl. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Budapest Bank Hello csomagját nézd meg, elég jónak tűnik
2021. júl. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Ha nem gyakran utalsz akkor a Sberbank diákszámlája is jó.

2021. júl. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Számlavezetés alapból 10/9 bankban ingyenes diákoknak.

3# amiatt mert annak van a legtöbb atm-je nem érdemes aszerint választani. Amúgy is havi 2szer ingyen felvehet készpénzt 150.000ig ha nyilatkozik róla.

5# a számlavezetés a BB-nál nem teljesen ingyenes csak ha min 10.000ft-ot vásárol kártyával.

2021. júl. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
81%

Erste-t nem ajánlom, szörnyen drága, és pár év után szépen emelkednek a díjak, azt nem is említve, hogy miután végzel, a legdrágább csomagba raknak át. És igen, diákszámlánál egyszer csak megjelent a havi számlavezetési díj, igaz nekem akkor volt diák értékpapírszámlám, nem a folyószámlánál.


Egy dolgot jegyezz meg, hogy nincs tuti jó bankszámla, mert előbb-utóbb mindegyik drágul, az összes bank az új ügyfelekre játszik, ezért érdemes 2-3-4 évente váltani. A legolcsóbb kártyát válaszd ki, az enyémre még nevem sincs ráírva. Btw: én gránitnál vagyok, interneten nyitottam számlát, egy mobiltelefonos applikációval.


Az ATM típusa csak akkor döntő, ha a havi 2 ingyenes KP felvételen túl akarsz pénzt felvenni.

2021. júl. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!