Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki megdobna egy várható...

Tukk78 kérdése:

Valaki megdobna egy várható közjegyzői díj kalkulációval?

Figyelt kérdés
Adott a házam, feleségemmel vagyunk 50-50%-ban tulajok, mindketten adósként szereplünk az ügyletben. 4000000 (négy millió) forint értékben veszünk fel szabad felhasználású jelzálog hitelt, folyamatban van. Kérdésem, hogy mekkora közjegyzői díjra kell számítanom? Ugye ezt nem lakáshitelben "mérik" mivel szabad felhasználású, továbbá úgy gondolom egyoldalú szerződéskötés, mivel mindketten adósként veszünk részt, és csak mi vagyunk tulajdonosok a házban.
2021. júl. 13. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
A bankban megkérdezted?
2021. júl. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem. De ott tavaly se kaptam infót. Tudsz válaszolni a feltett kérdésre? Ha nem akkor neked ez ennyi, köszi.
2021. júl. 13. 12:37
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként megnéztem a MOKK oldalán. Számításaim szerint 23 és 50 ezer között lehet valahol, ezt pontosítanám itt, ha lehetne. De lehet felhívom inkább a közjegyzőt.
2021. júl. 13. 12:43
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
"Ha nem akkor neked ez ennyi, köszi." - milyen kellemes ember.
2021. júl. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyen modortalan stílussal ne csodálkozz, hogy nem tájékoztattak a bankban.
2021. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nincs baj a modorommal. Feltettem egy kérdést (tudtommal ez a portál arra szolgál), erre visszakérdezett az első válaszoló (na, kinek mit tanítottak: ILLIK kérdésre kérdéssel válaszolni, hm??).


#5 Csak neked: közben megkérdeztem a bankban, mert számítottam rá, hogy mindenki ezen fog rágódni az első válaszoló után, ahelyett, hogy segítene megválaszolni a kérdést... A banki ügyintéző hölgy arról tájékoztatott, hogy erről sajnos nem tud információt adni, mivel a közjegyző fogja helyben megállapítani a díjat, mert az igaz, hogy tudjuk például, hogy egyoldalú lesz az okiratba foglalás (számít, hogy egy- vagy kétoldalú, a tervezetet közben kiküldte a bank, abban szerepel), és azt is tudjuk, hogy piaci a hitel (nem mindegy, hogy piaci- vagy lakáshitel, utóbbi díjazása kedvezőbb), sőt, az ügyértéket is tudjuk (az alapján számolja a közjegyző a munkadíjat), de az is számít, hogy hány oldalas az irat (én már tudom, hogy 15, de a közjegyző csak akkor fogja tudni, mikor a kezébe adom), MINDEZEKÉRT a bank NEM TUD TÁJÉKOZTATÁST ADNI. A szerződéstervezetben ez egyébként szerepel is, a közjegyzői okiratban foglalásról mikor értekezik első mondat, hogy a közjegyző fogja megállapítani a díjat, az okiratba foglalást követően...


Amúgy én kérek elnézést, de sajnos mostanság az ember azzal szembesül, hogy kérdez valamit, és egyből valami okosságot (próbálnak) dobnak vissza. Lehet, hogy az első válaszoló gondolatébresztőnek szánta a kérdést, és én reagáltam túl, ez esetben, mint írtam én kérek elnézést, de a kérdésemre szerettem volna választ kapni, egy matematikai válasz formájában, nem pedig tanácsot kértem - igaz, megelőzhettem volna az egész problémát, ha kiírom az elején, hogy a bankot nem kérdeztem meg, mert tavaly is ezt mondták.


Igyekeztem diplomatikusan válaszolni, remélem így már rendben van a modorom, de ha nem oké, nem fogok forgolódni... Az életben még senki sem panaszkodott rám, de hát az online térben gyorsan "beskálázzák" az embert.


Lássátok kivel van dolgotok, holnap megyek közjegyzőhöz, ki fogom írni mennyi volt (lesz) a fizetendő összeg, és ha mód lesz rá, le is vezetem (megérdeklődöm a közjegyzőnél, hogy jön ki a matek), hát ha valakinek tudok vele segíteni - annak megfelelően, ahogy ez a portál erről szól.


Üdv.

2021. júl. 18. 14:16
 7/7 A kérdező kommentje:

Nos, ahogy ígértem: mai napon voltam a közjegyzőnél, végül valamivel kevesebb, mint 64000 forint lett a díj. Nem tudom, hogyan jött ki pontosan, mivel amúgy is fél, háromnegyed órás késésben volt a közjegyző, ezért nem kérdeztem semmit, kiváltképp, hogy mi is (feleségemmel) igyekeztünk - természetesen amit kellett, azt megtárgyaltuk.


Ami számomra fura, hogy a szerződésben egyoldalúnak van írva a közjegyzői okirat, és a közjegyzőnél általam aláírt kérelmen is az szerepelt, hogy egyoldalú okiratba foglalást kérek.


Van itt pár link:


[link]


[link]


Előbbi a MOKK hivatalos oldala, ebből kifolyólag remélem naprakész, utóbbi a Takarékbank közjegyői díj kalkulátora (semmi közöm a Takarékbankhoz, de náluk dobott ki a Google egy ilyen találatot).


Amit még nem említettem, hogy az ügyérték 4 millió forint, tehát a a díjat ügyérték alapján kell kalkulálni. A MOKK oldalán a 17. pont alatt található az ide vonatkozó számítás, e szerint az én ügyértékemmel 46700 forintra jön ki a díj, amihez még jön az oldalankénti költségátalány (tévedtem, fentebb írtam, hogy 15 oldal, de "csak" 8 oldal lett végül), valamint a hiteles kiadmány díja. Igen ám... De szintén a MOKK 17. pontban írottak végén szerepel, hogy amennyiben egyoldalú az eljárás, akkor A SZÁMÍTOTT DÍJ FELE ILLETI MEG A KÖZJEGYZŐT. Nekem mégis a kétoldalú van közelebb az igazsághoz... 46700-at, ha megfelezzük, akkor egy kódex kéne ahhoz, hogy 64 ezer forint legyen a vége. Ellenben, ha nem felezzük meg, és hozzá adjuk a költségátalányt, meg a hiteles kiadmány díját, akkor már közelebb van az igazság!


Nézzük most a másik linket, a Takarék kalkulátorát. 4 millió forinttal és 8 oldallal számolva egyoldalú nyilatkozatra 36850-et kalkulál, kétoldalúra 69540-et... Na vajon melyik van közelebb a 64 ezerhez??


Szóval nem igazán értem ezt. Mivel a feleségemmel 1/2 - 1/2 arányban birtokoljuk a házat, mindketten adósként és zálogkötelezettként veszünk részt az ügyletben, továbbá, mint írtam a banki szerződésben és a közjegyzői számlán is egyoldalú szerepel.


Nem tudom miért ennyi, nem számítottam ennyire, de mindegy is. Azért, ha valakinek van ötlete, ne tartsa magába! Üdv.

2021. júl. 19. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!