Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy tudok utánajárni az...

Hogy tudok utánajárni az összes tartozásomnak?

Figyelt kérdés

A kérdés igazából nem is rólam szól.Az öcsémnek van kb 500 ezres tartozása (saját bevallása szerint) ami különböző helyekről jött össze:mobilelőfizetés, internet, vezetékes telefon, A-hitelek, cetelem, provident, ilyesmi.Évek óta nem tudja fizetni, néha-néha (mivel sokat költözik) megtalálja egy-két behajtó cég is.Nekem azt mondja mivel biztos kamatozott az évek alatt pontosan nem tudja megmondani hol mennyi a hitele csak saccolni tud.

Ingatlana nincs, tehát adósságrendező hitelt nem tud felvenni, hogy csak egy helyre tartozzon.Ma derült ki, h már a bar listán is szerepel.

Szeretnék neki segíteni, de kérdem én, hogyan lehetne felkutatni az összes tartozását, hogy kapjak egy pontos összeget?Mert akkor ki tudnám fizetni helyette, hogy ne csússzon tovább a lejtőn.


2010. aug. 27. 18:05
 1/7 anonim válasza:

hmm nekem nem fizetsz ki 1 millát? :) na és hogy ne legyek off: ahova tartozik egyszerű fel kell hívni mind1iket külön külön és mind1iktől megkéri a tartozást ennyi pl.: internet: felhívom az internetszolgáltatót teszem azt upc: halló jó napot jó napot ez és ez vagyok ez és ez az ügyfélszámom mennyivel tartozom? köszönöm viszont hallásra. következő->provident, halló tessék. Jónapot ez és ez vagyok mennyivel tartozom önöknél? köszönöm viszhall

ennyi lenne

2010. aug. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Papíron az egyetlen megoldás az, hogy felveszed a behajtócégekkel a kapcsolatot, akik felszólító leveleket küldenek neki. Bár azt se kell, mert a felszólító levélben leírják, hogy mennyivel tartozik. Ezeket nyilván a tesódnak kell neked odaadnia.


Nem hivatalosan meg az a megoldás, hogy leülsz vele, és megkéred, hogy mondja meg őszintén, pontosan kinek tartozik, és kb. mennyivel.


De én a magam részéről, hogyha azt vállalnám, hogy kifizessem helyette az összes tartozását, akkor ezen felül még azt is követelném, hogy tetesse hülyének magát, hogy cselekvőképességet kizáró gondnokság alá tudjam helyeztetni a bíróságon, és így a beleegyezésem nélkül ne tudjon újabb adósságokat csinálni.

2010. aug. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

:):):) Köszi a válaszokat.Elsőnek: Hidd el elég bajom van az öcsémmel is, de már ott tartok, h kifizetem aztán még egyszer kiderül, h nem rendezi alaposan a pénzügyeit levettem róla a kezem :)

Az a baj a külön-külön felhívással, hogy a költözések közt elkallódtak az ügyfélszámai stb és mi van akkor ha tartozik már olyan helyre is ami eszébe se jut?nem akarok meglepetést a későbbiekben.

Azt meg h melyik cég melyik behajtócégnek adta át az ügyet megint nem tudhatom, eddig egy-kettő találta meg öcsémet, azokat természetesen le lehet infózni, bár azokról tudjuk is, h mennyi az annyi.A többi cég meg...huhh, egyenként felhívni mindet!!! jó kör lesz:)

miért nincs olyan cég ami az összes tartozását nyilvántartja az embernek?felhívom, személyes adatokat lököm és kiköpi: uram, önnek összesen 564.321 ft tartozása van a következő cégek felé: és itt részletesen felsorolva:D:D:D:D

2010. aug. 27. 18:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem neked kell ezt tudni, hanem az öcsédnek. A tartozás nem keletkezik csak úgy magától, nemde? Neki valamit ahhoz alá kellett írnia, és tudnia kell, hogy miből mit nem fizetett be. Innentől kezdve azokat fel kell hívni, és megkérdezni őket, hogy mi van a tartozással, kiadták-e már behajtócégnek, ha igen, akkor mi az ő elérhetőségük, stb.

Ha egyszer ezeket az információkat az öcséd nem hajlandó elmondani neked, mikor hajlandó vagy kifizetni a tartozását, akkor mégis, mi a francot akarsz? Hagy a 'csába, dögöljön meg ott ahol van.

2010. aug. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Ez azért kicsit(?) erős hsz volt.Az öcsém még nem is tudja, h ki akarom fizetni helyette.Egyelőre csak beszélgetés szinten jött szóba a téma köztünk mikor megtudta, h bar listás lett és elkenődött.

az elmúlt 5 évben halmozta fel.nem mindegyik felelőtlen lépés volt, de ebbe most ne menjünk bele.a lényeg, h segíteni szeretnék rajta és gondoltam itt vannak okosabbak a témában.Ezek szerint ahogy írjátok is megkerülhetetlen egyenként utánajárni.öcsém amúgy tudja hol mennyivel tartozott (azt nem tudja azóta mennyire rúgott fel a kamat), inkább bennem van meg az aggódás nem-e felejt ki mégis valamit.

2010. aug. 27. 18:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, megkerülhetetlen, mert én is adhatnék neked kölcsön, akár szóban is. Ezt se tartja nyilván senki, mégis behajtható, ha valahogy tudom bizonyítani (pl. hangfelvétellel betrükközlek, hogy mikor adod meg a tartozásodat, és ha azt mondod, hogy "majd később", azzal már elismered, hogy van tartozásod).

A minimum elvárható az adóstól, ha már fizetni akarsz helyette, hogy összegyűjtse neked az összes szerződést, papírt, meg akármit, amit valaha is aláírt, és amivel nem tud elszámolni. Aztán tőlük kell megérdeklődni, hogy mi van.

2010. aug. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem igazad van.Na ez jó kör lesz:)
2010. aug. 27. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!