Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP önkéntes nyugdíjpénztár...

OTP önkéntes nyugdíjpénztár esetében a befizetett SZJA 20%-a, de max 150k Ft igényelhető vissza, állami támogatásként. Ezt pontosan miből lehet visszaigényelni? (Részletek lent...)

Figyelt kérdés
Van a havi fizetésem, amely esetében 3 gyerek mellett már kimaxolom az adókedvezményt. Gyakorlatilag így most adómentes vagyok, ezért nem maradna már több visszaigényelhető adóm az SZJA-ból. Viszont egy ideje már a pénztári befizetéseim után is adóz(n)om (kell). Ha mondjuk 10k Ft-ot utalok egy hónapban a számlára, akkor abból csak kb. 6500k landol végül az egyenlegemen. (Úgy tudom, ez 33%-al adózik.) Ez is egy fajta levonás, adó, de a honlapon az van, hogy az ÖNYP és az Egészségpénztár összesen számít és az SZJA-ból lehet visszaigényelni a 20%-ot. Arra lennék tehát kíváncsi, hogy a már adómentes fizum mellett is vissza tudnám-e még igényelni, (pl. ebből a levonásból,) a 20% adókedvezményt? Tudtommal csak pár éve változtatták, hogy már adót vonnak a befizetésekből, ezért gondoltam, hátha ez is számít már... Remélem érthető a kérdés. Köszi a választ, ha valaki tudja! :)

2021. júl. 18. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Az szja-ból lehet visszaigényelni. Ha a gyerekek után már visszaigényled az összes szja-dat, akkor erre már nem fog jutni. A házastársad nem tudja kérni a gyerekek után járót, hogy neked maradjon erre még 150 ezer?
2021. júl. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazából feleségem tudná, de a kérdés nem erre vonatkozott. Csak elvi alapon szeretném tudni, hogy a befizetés után levont adó beleszámít-e az szja-ba, mert a cégnél ahol dolgozom, azt mondták, a magukat hozzáértőnek vallók, hogy a gyerekek után járó adókedvezmény nem befolyásolja a magánnyugdíj befizetések után visszaigényelhető összeget, mert azt más alapból(?) lehet visszaigényelni. Szerintem viszont ha így kimaxolom a gyerekek után járó szja adókedvezményt, akkor már nem marad a másikra. A "más alapot" nem tudom máshogy elképzelni, csak úgy, ha pl. a ÖMNYP-i befizetések adója is beleszámít az adómba. Köszi azért, helyesen mondtad, csak azt tudtam hogy meg lehet osztani is! Megy azért a zöld pipa! :)
2021. júl. 23. 15:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!