Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Más pénznemből való átváltás...

Más pénznemből való átváltás kártyás fizetésnél?

Figyelt kérdés
Online vásároltam, az összeg dollárban volt megadva. Fizetés után ugyebár zárolta az összeget forintban. Pár nappal később látom mikor megjelent feloldásnál, hogy kb 80 ft-tal lett több az összeg. Ez normális? Webes/online kártyával fizettem, azaz limit már nem volt rajta a vásárlás után.
2021. júl. 25. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Mivel az árfolyam minden nap változik, és az összeg lekönyvelése általában nem a vásárlás napján történik meg, hanem egy-két nappal később, ezért a tényleges végösszeg eltérhet, akár pozitív, akár negatív irányban a jóváhagyott összegtől.
2021. júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a +

Már megijedtem, hogy az oldal tudott valahogy levenni még, de aztán láttam, hogy az összeg dollárban nem változott.

2021. júl. 25. 14:43
 3/3 A kérdező kommentje:
Nekem úgy tűnt logikusnak, hogy aznapi árfolyammal számolják, mikor én fizetek, de akkor rosszul gondoltam.
2021. júl. 25. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!