Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha ma kérem az OTP-nél a...

Ha ma kérem az OTP-nél a netbankban, hogy szüntessék meg a monatóriumot akkor augusztus 5-én fogják vonni a törlesztőrészletet úgy mint a covid előtt, vagy még ebben a honapban kérik már?

Figyelt kérdés

Az egész covid dolog előtt mindig minden hó 5-én vonták automatán a személyi kölcsönöm törlesztőjét. Most szeretném ha ismét vonni kezdenék, de úgy hogy augusztus 5-én legyen az első alkalom hogy vonják.

Irtam a netbankon egy kérdést, de azt irták hogy csak a bankban tudnak pontos választ adni. Most munka miatt nem tudok bemenni. Ti mikor kértétek hogy vonják ismét, akkor már abban a hónapban rögtön vonni kezdték, vagy vártak a következő hónapig?



2021. júl. 26. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel őket (a 0612992999es számon olyanokkal tudsz beszélni, akik a hitelek kezelésével foglalkoznak), mert a legtöbb bank, ha feldolgozza a nyikatkozatod, és volt előtte x nappal (x bankonként változik) esedékes törlesztőrészleted, akkor levonják. De ha ez megtörténik, az OTP-nél vissza lehet ifényelni amúgy. (Talán a fenti telefonszámon is.)
2021. júl. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Holnap akkor fehívom őket.
2021. júl. 26. 22:56
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha valakit érdekelne, hogy hogy müködik:

Ma felhívtam a bankot, ha ma rányomnék a netbankban hogy szeretnék ismét törleszteni, akkor még ebben a hónapban pár nap múlva levonnának 1 részletet, majd augusztus elején a szokásos idöpontban mégegyet.

Szóval a nyilatkozattétel után kb 3 nappal már vonják is.

Azért nekem azt javasolta az ügyintéző, hogy 2-án nyilatkozzak, így majd 5-én fogják vonni a szokásos összeget.

2021. júl. 27. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!