Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Munkahelyemtől kaptam munkálta...

Munkahelyemtől kaptam munkáltatói kölcsönt. Most egyösszegben kell visszafizetnem. Ha nagyobb utalásról van szó, amiatt nem lesz problémám? Közlemény a hitel visszafizetése szavakat tartalmazza természetesen.

Figyelt kérdés
2021. júl. 28. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkahelyedtől kaptál kölcsönt, akkor nyilván van erről valami papírod is, amivel simán bizonyítani tudod, ha belekötnének a NAV-nál. Ennyi.
2021. júl. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze van róla szerződésem, de azért jobb lenne, ha nem kéne ezzel szórakozni, hogy bizonygatom.
2021. júl. 28. 10:27
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Ha van róla papírod, akkor nem teljesen mindegy?

Ha valaki valahol beleköt, bemész, bemutatod, ennyi.

Vagy van valami "csavar" is a dologban, amit rejtegetni kell? (pl. adózatlan jövedelem, stb.

2021. júl. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne az legyen a közleményben, hogy hitel visszafizetés, mivel a munkáltatód nem adhat neked hitelt, csak kölcsönt, úgyhogy inkább az a szó szerepeljen.
2021. júl. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nincsen, csak olvastam, hogy azt hiszem 3.6 vagy 4.5 millió felett utánanéznek. Nem akarok magamnak bonyodalmat igazából ennyi. Nem kis kft, hanem nagy multi, akiktől kaptam a munkáltatói kölcsönt és nekik is fizetem vissza, a cég miatt érdekel, nem is magam miatt, hogy esetleg az gond lehet, hogy cégnek utalok.
2021. júl. 28. 10:37
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Jajjj, ne izélj már..

Világosan leírtam: ha van róla papírod, akkor semmi gond nincs belőle: bemész, bemutatod, kész, ennyi.

2021. júl. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem így működik, hogy bemész bemutatod, ha vmiért vki gyanús akkor évekre visszamenőleg nézik, nyilván nem a bank, hanem a hatóság. A banknak nyilván egy szerződés is elég. Na mindegy, mondom igazából tőlem nézegethetnek, csak nincs hozzá hangulatom, egy volt kolléganőmnek a férjénél volt olyan, hogy a bátyjának adott kölcsön a férje, ezt utána a bátyja megadta, csak ugye a céges számlájáról utalt vissza a kolléganőm férjnének, akinél azonnal hónapokig tartó vizsgálat, onnan tudom a sztorit, mert innen a munkahelyről is minden céges papírját, bérpapír, éves adóbevallás 10 évre visszamenőleg meg kellett keresnie, volt amit utólag kért el, mert már nem volt meg, plusz lakásról, bankszámlákról. De ez régen volt egyébként, meg ott szerintem volt valami gond biztos a bátyja cégénél.
2021. júl. 28. 11:20
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébként nem találtak náluk semmit, és a vicc, hogy a férjének a bátyját meg se keresték, akinek cége volt őt bele se vonták, csak a magánszemély kolléganőmet és a férjét, egy vicc kategória volt, de hónapokig szívatták őket, pár millióról volt szó amúgy, amit a saját számlára kapott, x év alatt összegyűjtött munkahelyi keresetéből utalt a bátyjának, aki 1 év múlva adta vissza a megbeszéltek szerint, nem tizen milliókról. Ez azért nekem azóta is elrettentő példa.
2021. júl. 28. 11:24
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

"kolléganőmnek a férjénél volt olyan, hogy a bátyjának adott kölcsön a férje, ezt utána a bátyja megadta, csak ugye a céges számlájáról utalt vissza a kolléganőm férjnének, "


Ne keverd a szezont a fazonnal:

magánember adott kölcsönt magánembernek, gondolom, papírok nélkül, amit egy vállalkozós, céges számláról fizetett vissza.

A vállalkozás cégszámlájáról nem lehet magánemberes kifizetéseket megejteni, nem vehetsz egy liter Cola-t sem, ha az nem reprezentációs célra van és nincs róla számla.

Egy vállalkozás bevételeit, kiadásait bármikor ellenőrizheti a NAV egyébként is, nem kell hozzá többmilliós kifizetés.


Ez két telejesen más eset, a Tiéd, meg amit leírtál.

2021. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9-es köszi.
2021. júl. 28. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!