Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sikeres a Diákhitel igénylésem...

Sikeres a Diákhitel igénylésem, ha a Diákhitel Direkt alkalmazás azt írja: "státusz: feldolgozás alatt" ?

Figyelt kérdés
Első éves hallgató leszek szeptemberből, így egyértelműen most igényeltem először Diákhitelt. Az utolsó dolog amit megtettem, hogy ügyfélkapun keresztül aláírtam a hiteligénylési adatlapot, majd letöltöttem a pdf dokumentumokat, amin rajta van a szerződésszám, felhasználónév és persze a személyes adatok. A Neptunba a Diákhitel igénylésnél még nem mutatja hogy igényeltem volna DH-t, szóval azt nem tudom, hogy csak várnom kell, és idővel ott is megjelenik, vagy pedig van tennivalóm, amit esetleg kihagytam?

2021. aug. 1. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha azt írja hogy feldolgozás alatt akkor még vizsgálják
2021. aug. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

"feldolgozás alatt" melyik univerzumban jelenti azt, hogy "sikeres igénylés"?

Remélem nem magyar szakra vettek fel! :D

2021. aug. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Istenem de primitív emberek vannak itt, tipikus magyar mentalitás. Ha valakinek kérdése van, egyből le kell szólni, nehogy már segítsenek a kérdezőnek :D


Amúgy neked se ártana egy kis szövegértést gyakorolni, mert a kérdésem nem az volt hogy "feldolgozás alatt=sikeres igénylés?", hanem az, hogy van-e még tennivalóm, vagy csak várnom kell. De köszi hogy hozzászóltál, legalább bizonyítottad a saját inkompetenciád, gratulálok :D

2021. aug. 1. 18:32
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
enis ma vettem fel elsoskent eloszor, en azert mert nagyon fontos lenne augusztus vegeig az osszeg. azt nem tudjatok esetleg hogy mennyi ido mulva kuldik a szamlara? mert olvastam arrol is hogy 10nap utan meg olyat is hogy oktober 15😅
2021. aug. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Augusztusba szerintem még ne nagyon számíts rá, legkorábban szeptemberbe kaphatjuk meg.. Az elmúlt évekbe mindig október 15-én utalták az első 2 összeget, szóval most örüljünk ha 1 hónappal korábban megjön, már az is valami 😁
2021. aug. 1. 20:38
 6/7 anonim ***** válasza:
DH1 már szeptemberben várható, amint aktív lesz a státuszod a FIR-ben. Változott márciusban. Augusztusban azért nem valószínű, mert olyan szeptember 20 között szokták a hallgatói jogviszonyokat felvinni, utána van matrica is a diákra.
2021. aug. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szeptember 20 után***
2021. aug. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!