Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Azoktól kérdezem, aki vett...

Steven86 kérdése:

Azoktól kérdezem, aki vett fel lakáshitelt manapság az Unicreditnél, hogy a nyilatkozat a teljes önerő átvételéről milyen formában kell? Kell ügyvédi ellenjegyzés, vagy jó a tanúkkal aláírt nyilatkozat?

Figyelt kérdés

2021. aug. 20. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Önerő átvétele?


Nem inkább előleg vagy foglaló?

Az önerőt nem kell előre átvennie az eladónak.


Amúgy is a bank nem az önerő meglétét nézi, hanem a hitelezni kívánt ingatlan vételárának csak X %-ig ad hitelt.

A többit máshonnan kell előteremteni. Azaz önerő.


Előleg, foglaló, ha úgy egyezik meg az eladó és a vevő lehetséges.

De a banki hitelhez az önerő az egyik másik téma.


A kettőnek még összegét tekintve sem muszáj egybeesnie.

2021. aug. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez a nyilatkozat a hitel folyósítás feltétele és arról szól, hogy a hitelen kívül az eladó minden pénzt megkapott a vevőtől.
2021. aug. 20. 11:35
 3/5 anonim ***** válasza:
#1 pedig de. Az unicredit kér ilyet, én a múlt héten intéztem. A bank csak akkor folyósít hitelt, ha minden egyéb ki van fizetve. Vagyis a vételár hitellel csökkentett értékét ki kell fizetni az eladónak és ezt igazolni kell a bank felé. Mi egy 2 tanús papírt írtunk erről, elfogadta a bank.
2021. aug. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Így természetesen már más a helyzet, hogy ki lett fejtve.


Igen, mivel a bank folyósít legutoljára, ezért tudni akarja azt is, hogy az eladó megkapta azt a vételárrészt, amit nem a bank ad az ügylethez.


A kérdésből ez nem derült ki.


Hogy milyen formában kéri a bank, azt tőlük kellene megkérdezni, mert ezt a törvény nem szabályozza, ezért pl. az OTP lehet, hogy beéri valamilyen formátummal, amit az Unicredit nem fogad el.

2021. aug. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értettem, hogy nálunk minden utalással ment, közleményben feltüntetve minden azonosíthatósággal és a bank nem fogadta el a másik bank igazolását az önerő teljesítéséről így. Nekik hivatalosabb volt, hogy mi egy sajtcetlire írtunk valamit :P
2021. aug. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!