Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik az a bank, amelyik...

Melyik az a bank, amelyik Európában/ a világ legtöbb országában jelen van( Magyarországon is) és elég megbízható?

Figyelt kérdés

Szeretnék pénzt egy bankszámlára helyezni, és jó lenne, ha külföldön is le tudnám egyszerűen venni.

Egyelőre 200 000 Ft-om van és azt szeretném lekötni. Tudom, hogy nem kamatozik sokat, de inkább nem szeretném itthon tárolni. Ehhez keresnék egy megbízható bankot.

Arra ugye nem sok esély van, hogy egy nagyobb bank rövid időn belül becsődöl? Vagy ez kiszámíthatatlan?

Ha lekötök valamennyi pénzt, ahhoz tudok még később rakni? Kapok hozzá egy kártyát vagy csak a személyes irataimmal bemegyek a bankba, ha hozzá akarok nyúlni?

Tudom, hogy ennek nagyrészt utána tudnék nézni, de azért tettem fel a kérdést, hátha van, aki többet tud róla, és így nem is kell egy csomót keresnem azért, amit valaki rögtön meg tud mondani és lehet, hogy valami hülyeség csinálásától is megakadályozhat így. Gondolom, látszik, hogy nem tudok kb. semmit ezekről, ezért ha van valaki aki már átlátja az egészet és nagyvonalakban elmagyarázná, az nagyon sokat segítene!



2021. szept. 1. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Az OBA 100 ezer euróig minden bankszámlât biztosít. Ha olyan banknál nyitsz számlát, ahol van OBA, akkor ha becsődöl a pénzed és kevesebb, mint 100 ezer eurónak megfelelő forint (most kb. 35-36 millió) van a számládon, akkor visszakapod a pénzt.


A mastercard és a visa kártya nemzetközi, a legtöbb országban fel tudsz vele venni pénzt. Szerintem neked most azt érdemes nézned, hogy mennyi a számlavezetési díj + mennyiért tudsz utalni, bár revoluttal és wise-al ki lehet ezt is játszani (azok egyelőre ingyenesek, szóval nyitsz egy bankszámlát a pénz tartásához + egy revolut bankszámlát a mozgatáshoz és fizetsz a revolutnak a kártyáddal, akkor át tudsz küldeni nagyobb õsszegeket).


Illetve azt nézd meg, hogy online melyiket jó használni. A cib banknak pl. elég jó a mobil appja, de pl. a devizaszámlákról nem tudsz fizetni. A erste-nek úgy tudom, hogy pocsék a mobil appja, de tudsz eurót eurószámláról fizetni. Stb.

2021. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
+1 Nem akarod banknál lekötni a pénzed. Vegyél állampapírt.
2021. szept. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Túlspilázod az egész kérdést, itt MO.-n nem fogsz semmi nagyvilági szuperbankot találni ami lakossági ügyfelekke foglalkozik. Nem beszélve arról hogy azok miatt amiket leírtál értelme sem lenne. De a többiek előttem már kifejtették.
2021. szept. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Ez a szintu hozzanemertes ilyen keves penznel elszomorito. Inkabb koltsd oktatasra, jobban jarsz vele
2021. szept. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
Előző ne legyél ilyen gonosz, valószínűleg a kérdező fiatal, első fizetése stb...
2021. szept. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!