Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg szükséges szétvágni a...

Tényleg szükséges szétvágni a bankkártyát, miután lejárt?

Figyelt kérdés

Nemrég lomtalanítottam és az egyik fiókom aljában megtaláltam egy pár éve lejárt bankkártyám. Mivel lejárt és úgy tudom ilyenkor automatikusan "tiltva" lesz, tehát nem lehet vele se vásárolni, se pénzt felvenni, nem foglalkoztam vele, és csak úgy kidobtam. Anyukám teljesen meg van róla győződve, hogy azt szét kellett volna vágjam.

Tényleg szükséges ezt ilyenkor szétvágni, megsemmisíteni? Ha esetleg valaki "kikukázza" tudja még így is használni? Vagy ez csak valami régi berögződés?


2021. szept. 4. 22:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vágom sosem szét. megy a szemétbe.
2021. szept. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én le szoktam darálni az iratmegsemmisítőn. Amúgy semmi sem fog történni, hogy nem vágtad szét.
2021. szept. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Nekem a szekrényben van, a többi régi plasztikkártya között.
2021. szept. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tok mindegy mit csinalsz vele
2021. szept. 5. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha lejárt, akkor érvénytelen, tehát csak "dísznek" tudja bárki is használni.

Bankban ha leadod, akkor a saját szabályuk szerint vagy kilyukasztják a mágneses csíkot, vagy kettévágják a kártyát.

2021. szept. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vágom szét én sem, de nem is dobom ki; egy csomó dologra jó, pl. takarításhoz, laptop szétszedéshez, stb.
2021. szept. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
Azzal húzuk szét a kokócsíkot.
2021. szept. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Van bank amelyik új kártyaszámmal bocsát ki új kártyát, van amelyik a régivel. Amíg letiltás nem történik mindig ugyanaz marad a kártyaszám. Pl Erste Bank


Aki megtalálja máris tudja a kártyaszámot. A lejárati időt nem nehéz hozzá megbecsülni.

+3 év vagy +6 év


Oké a CVC kód.

De jó az hogy már csak ez az egy adatot nem tudja valaki? Nem nagyon.


Illetve nem tudom hogy mindenhol kell vajon CVC külföldön is de régebben egyes helyeken nem kellett bizonyos műveletek során.

Talán tengerentúli helyeken van még ilyen.



Ha persze új kártyaszám lett az új kártyához akkor tárgytalan az egész.

2021. szept. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: Igazság szerint ezt nem figyeltem, OTP változtatja a kárytaszámot?

2021. szept. 5. 11:35
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

OTP igen.

Legalábbis 5 éve még igen, gondolom azóta is.

2021. szept. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!