Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem fognak azok a családok...

Nem fognak azok a családok financiálisan össze omlani, akik úgy verik hitelekbe magukat a családtámogatási rendszerrel, hogy hitelből fedezik a másik hitel önerejét?

Figyelt kérdés
2021. szept. 7. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Lesznek bőven akik összeomlanak.
2021. szept. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
És lesznek bőven, akik nem omlanak össze.
2021. szept. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Mi is babaváróból vettük meg a második lakásunk nagy részét. Még pedig azért, mert miért a saját megtakarításomat rakjam bele, amikor lehetőségem volt egy 0%-os kölcsönnel megcsinálni ugyanezt? Ráadásul úgy, hogy még engednek is el belőle. Messze nem fogunk összeomlani pénzügyileg, mivel a befektetések hozamai magasabbak, mint a leendő törlesztőrészlet (amit jódarabig nem kell fizetnünk).

De persze lesznek olyanok, akik össze fognak. De nagyrészt azok, akik a családtámogatási hitelek nélkül is összeomlottak volna.

2021. szept. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Igen, lesz bőven, viszont a mindenkori kormány valamilyen formában ki fogja menteni őket.

Nyilván vannak akik ésszel csinálják, de az átlag pénzügyileg nagyon tudatlan (elég csak itt nézni a kérdéseket, válaszokat), ezért sokan bele fognak bukni.


És itt van #3, a tökéletes példa arra, hogy miért is fatális ballépés ez az egész rendszer ebben a formában

2021. szept. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Harmadik vagyok. Igen, egyetértek veled, nekem is az a véleményem, hogy elcseszett a rendszer. De ha lehetőségem van rá, akkor miért ne használjam ki? :)
2021. szept. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván, ha adnak fogadd el.


De sok olyat látok már most is, akik nagyot buknak ezekkel ( nem jön a gyerek vagy elválnak)

2021. szept. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, sok ilyen van. Mi csak akkor vettük fel, amikor már biztos volt a gyerek. A válást meg nem nagyon lehet kivédeni ilyen szempontból.
2021. szept. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már régóta mondogatom, hogy ez a támogatási forma (babaváró) igazából annak segítség, akinek semmi szüksége erre a pénzre. Mi is kihasználjuk, mert kihasználjuk, de igazából önerőből is megtudnánk oldani a dolgainkat, ez csak úgymond gyarapítja a javainkat.

Akinek SZÜKSÉGE VAN erre a pénzre (vagyis ténylegesen üres zseb van mögötte) és ezt tekinti akár önerőnek, vagyis még ráhitelez minimum + 10-20 milliót piaci lakáshitelből, az már azért nekem a szájhúzás kategória, amit én személy szerint sosem vállalnék be, de ízlések és pofonok. Én ezt már a takarón túlnyújtózásnak tekintek és bizony sajnos lehet, hogy sírás lesz a vége. Én azért nem kívánom, hogy tömegesen így történjen.

2021. szept. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#5: Sehol se mondtam, hogy ne élj vele. Én is ezt tenném, ha pénzért szaporodnék, vagy jönne egy olyan támogatás amit ki tudok játszani:) Ilyen mutyival átszőtt világban bolond aki nem csinálja. De ugye ez az ékes példája, hogy mennyire sz/r a rendszer. Pont azt a réteget nem támogatja, akinek szólnia kellene. Cserébe akinek van pénze, és időben beszállt, az szakít rajta egy nagyot, de valójában nem befolyásolja a vállalt gyerekei számát. A másik pedig olyan gyereket gyárt le, akit nem akart volna, nem tud majd felnevelni, esetleg bedől a hitele. Mindenki meg szív az ingatlan- és építőipari áremelkedések miatt (tudjuk nem csak emiatt van, de benne van ez is), az is, akinek nem is releváns ez az egész szülesztőpolitikai kérdéskör.


#3

2021. szept. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!