Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Problémát jelent-e, ha ugyanab...

Problémát jelent-e, ha ugyanabból a bankautomatából kb. pár perc különbséggel veszek fel pénzt?

Figyelt kérdés
Az a lényeg, hogy 2x15.000 Ft-ot szeretnék felvenni, mindenképp legyen benne 5.000 Ft-os címlet. Nálunk faluhelyen a bank csak hétköznap délelőtt van nyitva, automata szerencsére 0-24, a boltban viszont nem váltják fel a nagyobb címletet. Ha egyben szeretném kérni a 2x15.000 Ft-ot, az ugye 30.000 sanszos, hogy 3 db 10.000 Ft-os címletet kapok az automatából, ezért szeretném 2x15.000 Ft-ban, hogy tartalmazzon 5.000 Ft-os címletet. Szerintetek akadhat ebből problémám? Mondjuk, hogy gyanús a rendszernek, és elveszi a kártyát? Előre is köszönöm!

2021. szept. 18. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Felénk az automatáknál be lehet állítani, hogy milyen címleteket kérek.
2021. szept. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Nem lesz semmi gond belőle


Sőt, még jobban jársz, ha egyszer 1x17 ezret veszel fel, utána meg 1x13-at, mert az elsőre a 10-es mellett vagy ötezrest ad, vagy eleve ezreseket, a másodiknál meg valószínűleg három ezrest fog.


Akkor fogsz kapni biztosan aprót bőven.


Az egyetlen probléma, hogy amennyiben van díj/jutalék, akkor azt 2x fizeted.

2021. szept. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én gyakran szoktam így pénzt felvenni. A közelünkben otp-s atm van, és max 100 ezret enged egyszerre felvenni. A lakbér viszont több, így felveszek 100 ezret, kiadja az atm a kártyát és azonnal újra visszadugom.
2021. szept. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem veszel le 29-et? És akkor fixen fogsz kapni 10-esnél kisebbeket. Én így szoktam amikor kell pl. buszjegyre mert sokszor nem tudnak visszaadni és így van "kis" pénzem.
2021. szept. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, én szoktam is csinálni.

Erste ATM-et használok, mert ott lehet címletet választani, de csak 3 címlet szokott lenni: ezer, ötezer és húszezer (van, amelyikben húszezer helyett tízezer van), viszont a két kisebb címletből, külön-külön, legfeljebb csak 10 db választható.

Ha kevésnek bizonyul pl. 10 db ezres, vagy 10 db ötezres, akkor két részletben veszem ki a pénzt, és akár 20 db is lesz.

Ráadásul könnyen megy, mert az Erste ATM-nél a PayPass kártyát nem kell bedugni, elég egy kártyaformájú felülethez közel tartani.

Arra azonban ügyelni kell, hogy naptári havonként legfeljebb 2 alkalommal történő, és havi legfeljebb százötvenezer Ft összegű, ATM-ből történő pénzfelvétel díjtalan; elég jó kis díjat számítanak fel bármelyik határ túllépése esetén. Így, ha két részletben veszel fel harmincezer Ft-ot, akkor csupán ezzel, kihasználod a havi díjmentes lehetőséged.

(Ha bankfiókban veszed fel a pénzt, arra nem vonatkozik a díjmentesség. És aki postán veszi fel bankkártyával, arra sem, mert ott nem ATM van, hanem POS terminál.)


┌─ Nem tudom, hogy az a bank, amelyik nálatok van, mennyiért vált címletet. A postán elég jelentős összeget lehet egy-egy alkalommal díjmentesen váltani. Hivatalosan egy napon csak egyszer, de mivel nincsenek személyes adatok a jegyzéken, semmilyen nyilvántartásba nem kerül, másik postán honnan tudnák, hogy fél órával korábban váltottam? Még nem volt rá szükségem, de megtehettem volna, illetve, megtehetem.

Papírpénz esetén díjmentesen

• legfeljebb kétszázezer Ft összegben, legfeljebb összesen 10 db tíz- és húszezer Ft-os címlet

• legfeljebb összesen 30 db tízezres, ötezres, ezres, ötszázas címletre váltható, tetszés szerinti kombinációban. (Lehet csak egyféle, de lehet mind a négyféle is benne.)

Online is kitölthető jegyzék is van, automatikusan összegzi a váltandó és váltott címleteket; kinyomtatható: [link]

Így szoktam menni a postára, a kitöltött jegyzékkel.

Bár ez meghirdetett szolgáltatás, tapasztalatom szerint csak nagy postákon tudnak váltani bármikor.

Én a falubeli kis postán azt szoktam csinálni, hogy elviszem a kitöltött jegyzéket, és megkérem a postás hölgyet, hogy ha akár kis gondot is okoz az azonnali váltás, akkor, amikorra tud, kérjen címleteket, majd újra jövök. Vagy tud azonnal váltani, vagy általában a következő munkanapon mehetek, és ott a pénz bekészítve az értékőrző szekrénybe; adom a váltandó pénzt és megkapom. ─┘

2021. szept. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!