Mibe érdemes befektetnem?

Figyelt kérdés
Szeretném felvenni a diákhitel 1-et, hogy az egyetem után legyen egy kis tartalékom, akármire is kelljen majd éppen, viszont az egyetem végéig szeretném, hogy ne csak a számlámon álljon a pénz. A pénzt félévenként fogom a számlámra megkapni. Félévenként (5 félévem van még hátra) 750.000 Ft-ot. A kérdésem az lenne, hogy mibe érdemes befektetnem? (MÁP+-ba esetleg?)

2021. szept. 26. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Mivel kölcsönpénz, amit vissza is kell fizetni, így jó ötlet kockázatmentes befektetésbe rakni, ez lehet MÁP+ vagy PMÁK.



Vagy amit még csinálhatsz vele, hogy kb 650ezret berakod MÁP+ba, az 5 év után pont annyi lesz, mint a tartozásod, így fedezve van kölcsön bármi is történjen közben.


A maradék 100ezret meg vagy valami kockázatos befektetésbe rakod, hátha összejön egy jó kis hozam, vagy valamilyen képzésre fordítod, amivel a többszörösét meg tudod keresni ennek a 100ezernek.


Én a kettő közül választanék, ha most lennék egyetemista.

2021. szept. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó elgondolás. Köszönöm szépen a segítséget!
2021. szept. 27. 17:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Így, hogy hitelből, így állampapír + stable coin (pl BUSD, USDC), utóbbiakra nem ritka a 8% kamat és dollárhoz kötött az árfolyamuk (mindig ~1).

Én így osztanám el:

450 állampapír

200 stablecoin

100 CAKE

(Pancakeswap token, 78% éves kamattal!)

Utóbbi magas kockázat de éppen ezért lehet vele kaszálni.

2021. okt. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!