Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Belevágnátok 2 lakás vásárlásába?

Belevágnátok 2 lakás vásárlásába?

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni 2 lakást hitelre. Mindkettőt kiadnám bérbe, a lakók meg fizetnék. 15 évre vennék fel 40 misit. Ti belevágnátok? Bebukhatom?
2021. szept. 27. 23:40
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
20 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Persze, most a legjobb amikor csúcson vannak a lakásárak. Amúgy hol kap 40 misiért két lakást? Költöznék oda én is.
2021. szept. 28. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A lakás az nem 40, van 20 önerőm.
2021. szept. 28. 06:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Olcsóbb nem nagyon lesz. Ha sikerül normális bérlőt találni, akkor nincs vele sok gond.

Bebukni nagyon nem lehet. Ha gond van a hitellel, az egyik lakást bármikor el lehet adni.

2021. szept. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát: van 20 milliód. Vennél két lakást 40 milliós hitellel, azaz kb két 30 milliós lakást akarsz. Ez azt jelenti, hogy mindkét lakásra megy a jelzálog, hiszen nem lesz elég az egyik fedezetnek.


A következőket gondold át:

1. Van-e legalább nettó 500 ezer forint jövedelmet? Ugyanis ennyi kell minimum, ha a kb 280-290 ezres törlesztővel megkapd a hitelt

2. Ki tudod-e adni a lakásokat egyenként legalább 150 ezer per hó áron? Ha nem, akkor bukni fogsz az üzleten

3. Van-e értelme lekötni jó eséllyel a teljes hitelkapacitásodat?


Én tuti nem vágnék bele. Ha a meglévő 20 milliódat befekteted PMÁP-ba, egy 4,5%-os kamattal már havi 75 ezer hozamod lesz. Ez több, mint amennyit nyernél a két lakás kiadásával.

2021. szept. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én a helyedben 1 lakást vennék csak, persze ugyanúgy hitelre, a bérletu díj nagyjából be is takarja a törlesztőt.

Ne nullázd ki magad teljesen, A másik 10-et fektesd be mashogy, pl. állampapír, tőzsde, azokhoz azonnal hozzáférsz, ha megszorulnál.

2021. okt. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

4-es, mi az a PMÁP?

Én tuti, hogy hitel nélkül, vagy kevés hitellel vennék belőle lakást.

Jó ha van valami lehetőség befektetésre, de a havi hozam mellett fontos szempont az ingatlanok árának alakulása.

2019-ben felénk a legolcsóbb lakás 6 millió körül volt, idén nyáron ugyanaz 11 millióért elkelt, mert vannak kicsit jobb helyen 19-20 millióért is. Szerintem főként az értékállóság miatt kell ingatlant venni.

2022. jan. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!