Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megállapította a Bank, hogy...

Megállapította a Bank, hogy mennyi hitelt kaphatok. Kevesebbet mint amennyit szerettem volna. Most kockázatbecslőknek küldi tovább és ha ők rábólintanak akkor megkapom a hitelt. Gyakran hasal el a banki kockázatbecslőkön a hitel?

Figyelt kérdés

32% lenne a fizetésemhez képest a hitel.

20% önerőt szerettem volna egy pár százalékkal többet kell fizetnem.



2021. okt. 1. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, én megkaptam, amennyit kértem. Az én estemben ez a szám 0%, a te esetedben 100%.

Valami banki statisztikát kellene megnézni ezzel kapcsolatban, ami biztosan megvan nekik, de nem valószínű, hogy publikus a doksi.

2021. okt. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, az én esetemben a következő volt a helyzet: 65% volt az önerő és 35% a hitel összege, a törlesztő pedig a fizetésem 22%-a.
2021. okt. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha az értékbecslés miatt kapsz kevesebb hitelt, mint 80%, akkor ezzel nem sok mindent lehet tenni, kivéve ha a bank kér egy felülvizsgálatot és az alapján emelnek annyit a becsült értéken, hogy megkaphasd a hitelt. Ez amúgy elég ritkán szokott sikerülni manapság, mivel az árak nagyon megemelkedtek, a bankok viszont óvatosabbak.
2021. okt. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lehet nem a legpontosabban írtam ki a kérdést. A bank kevesebbet ad, ezt elfogadom nem tudok mit tenni. De most mielőtt megkapnám a hitelt még továbbítja kockázat becslőknek. Ez már az értékbecslő után történik. Kockázatbecslők vizsgálják, hogy tényleg megkapom-e vagy még kevesebbett fogok kapni.
2021. okt. 2. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!