Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tegyek a lejárt bankkártyá...

Mit tegyek a lejárt bankkártyámmal?

Figyelt kérdés
Mivel a sorszáma ugyanaz mint a réginek, ezért kidobni nem lehet, mert a név értelemszerűen ugyanaz, a lejárati dátum meg + 24+36 hónap az előzőhöz képest, azaz ezt módosítva a webes fizetésnél vissza tudnak vele élni! A cv-kódot meg nem kérik mindenhol! (ez az egy, ami nem olvasható ki a régiből) Így a kukát nem célszerű használni! Így egyelőre itthon őrzöm a régieket! Mi mást tegyek vele? Nyelessem el az automatával? (akkor esetleg ügyfél hibájából megszakadt tranzakció költséget számolnak fel érte) Régen a bankba kellett érte bemenni, ott leadhatta az ember a régit, de most már úgy küldik ki, így ez a módszer sem biztos, hogy működik.
2010. szept. 1. 17:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
gázkazánban is...őrláng van ;)
2010. szept. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Márpedig megegyezik. Én is csodálkoztam rajta, de így van!


Amúgy ha nem egyezne meg, akkor hamar elfogynának a számok! Ugyanis van 16 számjegy, de ebben gondolom van ellenőrzőkód, meg bankazaonosító, így jelentősen leszűkül a kiosztható számok köre.

2010. szept. 2. 01:14
 13/16 anonim ***** válasza:
Esetleg küldd vissza a banknak (amúgy is az ő tulajdona).
2010. szept. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Én is gondoltam már rá. Bár azóta szándékosan megrongáltam. De elégetni csak úgy nem lehet, mert iszonyat büdös, kazán meg nincs. Így inkább marad a fiók mélye, amíg nem megyünk grillezni vagy bográcsozni.
2010. szept. 3. 11:57
 15/16 Hintalow ***** válasza:

Helló!


Online használathoz 3 dolog kell: kártyaszám, lejárat, és a hátoldalon lévő cvv biztonsági kód, ami véletlenszerűen változik az új kártyánál.

Teljesen feleslegesen félsz, azért a bankok sem hülyék...

2010. szept. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Mondtam, hogy a sorszám azonos volt, a lejárati dátum meg fixen X+24-36 hónap a jellemző. A ccv lenne az egyedi, de azt meg valahol nem kérik! (Én is csodálkoztam, de így van!)
2010. szept. 7. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!