Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Udv!Annyit kérdeznék hogy a...

Gabesz8 kérdése:

Udv!Annyit kérdeznék hogy a kozjegyzotol kapott fizetési meghagyáson a volt bajai címem van és nem az új komlói pedig már hónapok óta oda vagyok bejelentve.Annyit kérdeznék hogy melyik cimre megy a vegrehajto hiszen komlora vagyok bejelentkezve?

Figyelt kérdés

2021. okt. 18. 07:45
 1/1 anonim válasza:

Mivel eddig nem kaptál egyetlen válasz sem, ezért leírom amit erről gondolok, hátha segít.


A közjegyző szerintem a vitt anyagból dolgozik, a konkrét tartalmat nem vizsgálja, ezért ha a fizetési meghagyást készíttető a régi címeddel kitöltött papírokat vitt, akkor arra is küldi ki a fizetési meghagyást.


A végrehajtónak viszont szerintem az aktuális címedre kell küldenie a leveleit, magyarul minden postázás előtt meg kell néznie a lakcím nyilvántartást, mert ha rossz címre küldi ki, akkor az hosszabb távon neki fog problémát okozni.


Ha mégis elköveti ezt a hibát a végrehajtó, hogy a régi címedre küldi a leveleit (pl. valamelyik nála lévő irat alapján), akkor a kézbesítési vélelem be fog állni, jogilag kézbesítettnek tekintik a levelet, elindítja a végrehajtási ügyet, de ha be tényleg be vagy jelentve, illetve be voltál jelentve a postázás idején és azért nem kaphattad meg a felszólítást, mert rossz címre küldték, akkor ez megtámadható, és némi jogi huzavona után a végrehajtó

kezdheti az egész ügyet elölről, a levelezést, a határidőket mindent.


A végrehajtó hozzáfér a lakcímnyilvántartásjoz, érdeke, hogy jó helyre küldje az iratokat, ezért szerintem a mostani komlói címedre fogja küldeni a leveleit.


Persze minden lehetséges, és ez csak az én véleményem a dologról...

2021. okt. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!