Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az eddigi életed alatt a...

Az eddigi életed alatt a fizetésednek megfelelő összeg hányszorosa volt a bankszámládon általánosságban?

Figyelt kérdés

A kérdés ugyebár független attól hogy mennyit keresel, és konkrét pénzösszeg se a kérdés, hiszen csak a kettő relációjából áll a kérdés.

Gondolom ez kissé ingadozó hiszen valamikor ép hogy kijöttél a hónap végén valamikor gyűjtöttél valamire, valamikor befektettél stb.

Válaszként valami olyasmire vagyok kíváncsi hogy pl. "én olyan 1.5-2x-nek megfelelő összeggel sikerült általánosságban gazdálkodnom, a hiteleket meg kerültem"

de olyan válaszra is kíváncsi vagyok aki pl. leírja azt is hogy a különböző életszakaszaiban nála hogy volt. pl. "amikor ez meg ez volt az életeben akkor azokban az években volt ilyen 4-5 öss szorzó mert gyűjtöttem hogy azt ki tudjam fizetni"


2021. okt. 22. 04:29
1 2
 1/14 molnarmarcell21 ***** válasza:
76%

Általában hónapról-hónapra élünk, szóval 1X :D

Néha sikerül felhalmozni némi pénzt és akkor 3X is volt már.

2021. okt. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Általában egy évnyi fizetesemnek megfelelő összeget tartok bankszamlán, a többi megtakarítást befektetem.
2021. okt. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha elköltöd az egészet, akkor átlagban az 50%-a = 0,5 szőröse, ha nem költesz belőle a 100%-a = 1 szerese.
2021. okt. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
X10 kornyeke, eleg jol jott ossze egy befektetes :)
2021. okt. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Maximum 18 havi fizetésem volt
2021. okt. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
Eddigi csúcs 30x volt, aztàn vettünk egy csalàdi hàzat. Azóta csak 4x
2021. okt. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Általában a havi fizetésem felét, harmadát tartom a folyószámlánkon. A többit a fizetés napján befektetem. A fennmaradó összeg elegendő a megélhetésre.
2021. okt. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

A kérdező általánosságot kérdez, a válaszolók meg a maximumot írják, nem is értem. A maximum miért releváns? Ha kompetens vagy, befekteted, max akkor van egyszerre sok, amikor ingatlant veszel.


A kérdésre:

Általánosságban a fizetésem kétszeresét tartom készpénzben, szóval olyan 1-2 milla között, a többit befektetem. Ez most a jól kereső, család nélküli életszakaszom. Akkor tartok többet, ha komolyabb vásárlásra készülök, pl új laptop, lakásfelújítás, stb.

Diákként minden pénzt a számlán tartottam, ritkán volt komolyabb összeg.

Ha majd több emberért leszek felelős, akkor lehet picit többet tartok.

2021. okt. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
utóbbi pár évben 10x-se.
2021. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Általánosságban a fizetésünk (2fős háztartás) háromszorosát tartjuk a számlán, mert ennyi 5-6 havi megélhetésünk.


Ezen felül x5 van lekötve jelenleg. Többi már a lakásban, kocsiban.

2021. okt. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!