Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a fedezet a derivatíva...

Mi a fedezet a derivatíva üzletekre?

Figyelt kérdés
Nem vagyok járatos a témában, ezért kérdezem. Elnézést, ha nem vagyok szakszerű. Szóval úgy olvastam, hogy ha derivatívát veszek, akkor nem részvényt veszek, csupán fogadok az árfolyamára. De akkor ha én megveszem X cégtől vagy banktól ezt és nagyon felmegy a részvény árfolyama, akkor a kibocsátó miből fedezi a befektetők hasznát? Állítólag a revoluton lévő kriptovaluták sem valódi bitcoinok, csak derivatívák. De mi van, ha felmegy tízszeresére a bitcoin és mindenki ki akarja majd venni? Ilyenkor ezeket a derivatívákat miként fedezi a kibocsátó?

2021. okt. 24. 09:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztos minden kibocsatonak van valamilyen modszere a kockazat minimalizalasara. Valoszinuleg nem a revolute kesziti ezt a derivativat neked hanem ok at kozvetitenek egy masik ceghez ok egy masikhoz stb stb. A derivativa piac a tozsdenek sok soksokszorosa. Szoval fedezet ne aggodj lesz ra. Ami szar ebbben az az hogy a derivativak arai nem kovetik le 1-1 be a realis arat. Pld 2017ben amikor 15000rol 20000re ment akkor derivativaval szinte nem is lehett kereskedni a legtobb platformon. Egyszeruen a túl nagy volatilitas miatt lezartak a kereskedest. Amikor meg engedtek akkor 10 szazalek kulonbseg is volt a derivativa ara es a btc ara kozott.
2021. okt. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha tozsden kereskesz veluk, be kell tolnod margint, ami fedezi a vesztesegeidet, ha buksz a businessen, ebbol fogjak lehivni a fedezezet.


Az Otc az mas, ott sokkal rizikosabb tobzodasokat lehet elkovetni.

2021. okt. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!