Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg megéri diák hitelt...

Tényleg megéri diák hitelt felvenni majd berakni bankba kamatozni meg hasonlók?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm erről beszél hogy majd ez ad neki biztos jövőt hogy a hitelt amit felvett bankba rakta. Én utananéztem és kis összegekkel pár millió forintig olyanok a kamatok hogy igazából az itthoni inflációt is nehezen fedezi.

Nem egészen értem, hogyan állítja ennyire biztosan hogy majd ebből lesz pénze mire végez a sulival stb.

Valaki aki csinált hasonlót feltudna világosítani a témában?

Köszönöm!



2021. okt. 28. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Ismerosod hulye, te meghulyebb :))

Mar maga a teny h bankba rakni a penzt amitol hozamot remelsz szanalmas....

Amugy meg beirod szepen kiszamolo.hu van cikk arrol h mekkora hozammal lehet szamolni diakhitel+allampapir komboval...

2021. okt. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A hülye kicsit erős kifejezés annak fényében, hogy az élet más területein nem ismerjük egymást csak a financiális szektort illetően bevallom vannak lemaradásaim :D


De szívesen meghallgatom tömören az érveidet, azért ide írtam ki mert szeretnék itt is válaszokat kapni, nem csak gugliban.

2021. okt. 28. 18:50
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Ha állampapírba rakod, akkor van értelme. Mivep a diakhitel nem kamatozik, ugyanannyit kell majd visszafizetni
2021. okt. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát biztos jövője ebből nem lesz, max elsz egy kis zsebpénze.
2021. okt. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnos azt nem árulta el mekkora összegekről beszélünk:D

Lehetséges, a fizetését is folyamatosan hozzáteszi? Olyat lehet állampapírnál?

2021. okt. 28. 19:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Hozzátenno nem tudja, csak új kötvényt vásárolni tud
2021. okt. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Megéri felvenni a diákhitelt, mert 2% a kamata, állampapír meg fizet majdnem 5-öt.

A különbséget, azaz a 3%-ot nyered meg.


De biztos jövőt nem fog ez adni.

10 félév alatt 7,5millió jön össze. Abból a kamatnyereség max évi 225ezer.

Az az havi 18ezer.


Érdemes lehajolni érte, ha most lennék egyetemista én is ezt tenném.

2021. okt. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!