Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe fektessek rövid időre...

Mibe fektessek rövid időre pár milliót?

Figyelt kérdés

Igazából anyukám kérdését tolmácsolom, OTP-nél akarják rábeszélni valamire, de már volt, hogy ráfázott..

A lényeg kevés kockázatot vállalva, veszteség nélkül bármikor hozzáférhető befektetési jegy mi van az OTP-nél?

Ezek a feltételek nyilván alacsony kamattal járnak, ez természetes.


2021. nov. 4. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Semmit ne kossetek az otpnel.

Irany a kincstar es allampapir.

Ha 0kockazatot akartok es "jo" hozamot

2021. nov. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

álampapír.


amúgy tuti mindjárt megjelennek a bitcoin incelek, és azt ajánlgatják, meg vagiznak, hogy ők hány csitrilliárdot csináltak már belőle.

2021. nov. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
4%

"Irany a kincstar es allampapir.


Ha 0kockazatot akartok es "jo" hozamot"


Mióta kockázatmentes az államadóság finanszírozása?

Így a monetáris ciklus végén épp, hogy eléggé kockázatos.

Biztosan hallottál már az államcsődről, vagy a hiperinflációról.

2021. nov. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én is állampapírt javasoltam, de állítólag OTP-nél kötve van egy jelentős kezdeti költség.. átutalni az államkincstárba szintén drága lehet. a pénzre várhatóan 4-8 hónapon belül lenne szükség.. lehet nem érdemes semmit se kezdeni vele addig.
2021. nov. 4. 10:59
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

"Mióta kockázatmentes az államadóság finanszírozása?"


Mindig is az volt, definíciószerűen.


"monetáris ciklus végén"


Na ezt bírom. Hallotok valahol egy kifejezést aztán mantrázzátok :D

Oké, mikor volt az előző monetáris ciklus vége és pontosan mi történt akkor?


"Biztosan hallottál már az államcsődről, vagy a hiperinflációról."


Államcsőd nem lesz. Hiperinfláció is 100 évente egyszer volt, valószínűleg nem lesz. Ha mégis, akkor arra úgyse fogsz előre felkészülni.

Én arra fogadok, hogy a legrosszabb forgatókönyv elmarad.


"átutalni az államkincstárba szintén drága lehet"


Államkincstárnál van kártyás fizetés az ingyenes.

4 hónapra millió forintonként 9ezer a hozam.

6-ra 17 ezer, 8-ra 21ezer.

A visszautalás is ingyenes.


Azt nektek kell eldönteni, hogy ennyi pénzért érdemes-e állampapírban parkoltatni.

2021. nov. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
3as a dinoszauruszokrol is hallottam megse tartok attol hogy egy trex felfal holnap a lidlbe... Szanalom h mennyire nem ertetek semmihez es megis jar a szatok
2021. nov. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Hiperinfláció is 100 évente egyszer volt"



Venezuelában 2019-ben volt.


Magyarországon meg 75 éve...

Szóval lassan itt is aktuális...

2021. nov. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"

3as a dinoszauruszokrol is hallottam megse tartok attol hogy egy trex felfal holnap a lidlbe... Szanalom h mennyire nem ertetek semmihez es megis jar a szatok"


Kedves #6-os.

Ne haragudj, de látszik rajtad, hogy pénzügyileg analfabéta vagy.


Kedves 5-ös.

Engedd meg, hogy reagáljak a hozzászólásaidra.


"Mindig is az volt, definíciószerűen."


Maximum az állam szeretné azt elhitettni az emberekkel, hogy biztonságos támogatni az államadóságot, viszont ettől nem lesz az.


"Na ezt bírom. Hallotok valahol egy kifejezést aztán mantrázzátok :D


Oké, mikor volt az előző monetáris ciklus vége és pontosan mi történt akkor?"


Nem én találtam ki a rendszert, és a működését sem. A gazdságban vannak ciklusok, ezek lehetnek rövidebb illetve hosszabb távúak. Jelenleg elértük egy nagyobb ciklus végét, legalább is minden jel erre utal. Elég megnézni, hogy mit is csinálnak a kormányok vagy az államok, halmozzák fel az arany készletüket, közben pedig adósodnak el a lakosság felé. Hogyan is működik az állampapír? Te hitelezel az állam felé, ő pedig névértéken visszaad többet mint amit betettél, viszont reál értéken kevesebbet kapsz visza, ha a valós inflációt is számoljuk, és majd ő megmondja, hogy mennyit is ér az a pénz. Az pedig, hogy mitörténik egy ciklus végén, egyszerű megmondani, elég megnézni a történelem könyveket, ha belegondolunk, egyik fiat pénz sem élte még túl, miért lenne a mostani más?


"Államcsőd nem lesz. Hiperinfláció is 100 évente egyszer volt, valószínűleg nem lesz. Ha mégis, akkor arra úgyse fogsz előre felkészülni.


Én arra fogadok, hogy a legrosszabb forgatókönyv elmarad."


Én pedig arra fogadok, hogy nem fog elmaradni, egyik hitellel tömik ki a másik hitelt, szerinted miért mondta Matolcsy, hogy duplázzuk meg a hiteljeinket? Mert nekik ez a rendszer nagyon jó, forintba eladósodnak, reál eszközöket vesznek, ami még jobban buborékokat okoz, és majd az értéktelen pénzzel, visszafizetik az államadóságot.

2021. nov. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!