Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van bármilyen teendő abban az...

AKerZso kérdése:

Van bármilyen teendő abban az esteben, ha megsemmisült egy bankkártya, de pont egy nappal előtte lett ráutalva 60.000Ft.- összeg?

Figyelt kérdés

Elhagytam a bankkártyámat egy napja kora délután (OTP Junior-kártya), de ez számomra csak másfél-két órával később derült ki, amikor már egy másik helyen voltam (ahova beültem tanulni; egyetemista vagyok). Azt gondoltam elsőre, talán belecsúszott a hátizsákomba a könyvek közé (amikor pakoltam benne). Második gondolat a kabátom zsebe volt, de onnan meg hogyan eshetett volna ki, hisz mikor ebéd után távoztunk a helyről (aznap egyedül ott használtam a kártyát fizetéshez) a kabátom zsebét a sietségben csak szimplán becipzároztam, és nyugtáztam, hogy minden rendben van ezzel a mozdulattal. Belegondoltam abba is, mi van abban az esetben, ha a tanulás helyszínén, amikor leadtam a cuccaimat a ruhatárba, nem az ottani személyzet közül lopta-e ki valaki a két felügyelő személy közül a kártyámat (mellékesen abban a zsebben volt még a kulcscsomóm és a fülhallgatóm, ami benne is volt, mikor visszakaptam a cuccom). De ezt a gondolatot elvetettem. Gyorsan visszamentem az ebéd helyszínére, ahol a kártyával fizettem, de a személyzet nem talált semmilyen kártyát, illetve nem került leadásra semmi ilyesmi. Már tiszta ideg voltam ekkorra. Hazajöttem, majd hívni kezdtem a 0-24 órás ügyfélszolgálati számot (hogy letiltassam a kártyám, mivel az OTP telefonos applikációjában a kártyám nem jelenik meg, a rendszer nem ismeri fel, holott 'aktív' a kártya). De kétszeri 10 perces próbálkozás után belefáradtam, hogy hívogassam őket. Gépen felkerestem az OTP netes oldalát, na ott már sikerült a deaktiválás, szerencsére. Hét óra körül Messengeren kaptam egy értesítést. Egy hölgy hívott engem, de nem voltam rajta a neten, amikor keresett. Nemsokkal miután a kártyával fizettem, hívott engem. Otthon írtam neki, majd vissza is írt a kérdésemre, hogy megtalálta a kártyám, de mást nem tudott tenni, mint hogy rögvest leadta a legközelebbi OTP fióknál. Szóval nem történt hál' istennek mozgás a kártyámon (le is lett tiltva, plusz még be is került a bankba biztonságos helyre). Örült a lelkem, hogy léteznek még ilyen emberek.

Összegezve, a kártyára utalt 60.000Ft.- elveszettnek számít, vagy az OTP rendszerében megmaradt (miért is tűnne el hiszen az nem konkrétan a kártyára került fel, hanem a számlámra)? Előre is köszönöm a választ/válaszaitokat!



2021. nov. 4. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
A pénz a bankszámlán van, nem a bankkártyán.
2021. nov. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt írtam én is a szöveg legvégén, hogy eszembe jutott ez, csak nem voltam benne biztos. De köszi a választ! :)
2021. nov. 4. 12:59
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

A pénzed megvan, bármikor felveheted a bankfiókban - nem lesz olcsó...

A bankkártyát, mivel letiltattad, hiába lett meg és adták le, az már "ki van vonva a forgalomból", másikat fognak csinálni (ez kb 2 hét), de ehhez, úgy hiszem, igényelned kell.

2021. nov. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%

A pénzed megvan, bármikor felveheted a bankfiókban - nem lesz olcsó...


Pontosan mert diákoknál ingyenes, és 150 ezer ft-ig felnőtteknek is, ha minden hónapban jövedelem érkezik rá..

2021. nov. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3-as hozzászóló: A kártyát nem kellett igényelnem, azt mondta a hölgy, aki segített a bankban nekem, hogy használhatnám tovább ezt a kártyát újraaktiválással, de nincs értelme, hiszen ugye már más is lehúzhat róla pénzt, hozzáférhet. Így automatikusan törölték a kártyát és 10 nap múlva postázzák az újat.
2021. nov. 4. 16:08
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Atyaég, az kimaradt a leírásból, hogy mit ebédeltél...
2021. nov. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

4-es, ha valamit rosszul tudsz, akkor inkább ne írj semmit, vagy úgy írd oda, hogy azt hiszem.

Nem, bankfiókból készpénzfelvétel nem ingyenes a diákoknak sem: fiam 23 ezer ft-ot vett fel és 800 ft-ot fizetett rá.

A felnőtteknek 150 ezer ft-ig pedig akkor ingyenes, ha nyilatkoztál róla, hogy kéred - ha nem nyilatkoztál, akkor hiába jön rá jövedelem, nem lesz ingyenes.

2021. nov. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!