Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 16 millió kezdőtőke, havi...

16 millió kezdőtőke, havi 200-230 részlet, mekkora értékű ingatlant tudok vásárolni?

Figyelt kérdés
Most jutottam el arra a szintre, hogy a béléssel felhagyjak, de meg kell mondanom, a 30 milliós panel jövőkép annyira nem vonz. Most keresem a lehetőségeket, érdemes e nekem kiszállni, tudok-e elfogadható életteret biztosítani, vagy inkább maradjak a bérlés mellett, ahol nyilván nagyon értéket tudok megengedni, mint amit még tudnék venni. Mindkét opció jó, csak gondolkodom.
2021. nov. 13. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Várj, kitalálom. A részletet úgy számoltad ki, hogy havi 20 ezerből kijön a kajád. Természetesen egészséges táplálkozásról beszélünk.
2021. nov. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
#1 már miért feltételezed hogy úgy számolta? tudom burokban élsz és elképzelhetetlen számodra, hogy valaki ne 250e-et keressen idehaza ugye?!
2021. nov. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Lakáshitel kalkulátorba beütöd és meglátod mennyi hitelt tudsz felvenni, ilyen törlesztőre.


35 millió hitel minimum 10 éves kamatperiódussal 220-230ezer.


Aztán megnézed az otthontérképet, hogy 40-50 millió között van-e számodra megfelelő ingatlan.

2021. nov. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves 1es! Havi 250 az albérlet, ahol élek, havi 600-1.2m nettó a havi bevételem az albérleten felül. Ebben tehát benne van az egészséges táplálkozás is.
2021. nov. 13. 13:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Az ingatlanok jelenleg nagyon túlárazottak a keresleti nyomás miatt, amit egyszerre fűt az alacsony kamatkörnyezet és az állami támogatások.


De a kamatok emelkedésnek indultak, az állami támogatások igénybevevői megcsappannak idővel… nem kell sietni.

2021. nov. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben új építésű zöld ingatlanokat néznék és felvenném a futamidő végéig fix 2,5%-os ZOP hitelt. 40-50M Ft közötti hitelnek 200E a törlesztőrészlete. Ha használtban gondolkozol, akkor sajnos azok kamata drágább, de jelenleg még akad 10 évre fix hitel 3,54%-on, de már nem sokáig.
2021. nov. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire ingadozik a nettód, akkor lehet a banknak is lesznek kérdései...

Egyébként tényleg van olyan, akinek 1 milliót érő tudása van és nem tud használni online kalkulátort?

2021. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A nettó azért ingadozik, mert a saját cégemben van egy ügyvezetői fizetésem, osztalék meg vagy sikerül, vagy nem. Nem hiszem, hogy ebben bármi kérdés lenne, minden patyolattiszta. Nyilván nem az online kalkulátor okoz gondot, hanem gondoltam megkerdezem olyan emberek véleményét, akik tőlem más tapasztalattal rendelkeznek. Kedves 7es te mindenben a legokosabb vagy, nincs szükséged mások véleményére, gratulálok, következő életemben remélem én is ilyen leszek.
2021. nov. 14. 10:21
 9/11 anonim ***** válasza:
A saját cégből számazó jövedelem és az osztalék figyelembevehetősége hitelképesség szempontjából bankonként eltérő. Elsősorban a hitelképességedet kellene részletesen megvizsgálni, és csak utána érdemes megnézni, mik a lehetőségeid. (6-o voltam, aki ezen a területen dolgozik)
2021. nov. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha már van ennyi pénzed, inkább ne ingatlanba tartsd, főleg ne hitellel agyonvágva.


Nem rossz az a a "bérlés", csak ne pénzbe fizess, hanem más konstrukcióba.


pl: bérelsz egy tanyát művelésért / terményért cserébe

Vagy bérelsz egy lakást felújításért cserébe.

2021. nov. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!