Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megigényeltem a Képzési Hitel...

Megigényeltem a Képzési Hitel 1-et és 2-öt. Október 15-én,már meg volt a szerződés róluk. Esetleg most November 15-én esedékes lehet a folyosítás?

Figyelt kérdés
2021. nov. 13. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, attól a tanulói jogviszony visszaigazolásra került-e:

" A Diákhitel Központ a KH1 összegét első alkalommal a jogosultsági feltételek igazolását és a Hitelfelvevő tanulói, illetve felnőttképzési jogviszonya fennállásának SZIR/FAR rendszerek adatszolgáltatása alapján történő igazolását követő 30 napon belül a Hitelfelvevő által megjelölt,

Magyarországon székhellyel vagy fiókteleppel rendelkező hitelintézetnél vezetett bankszámlára utalja forintban. A folyósításra ezt követően - ha a SZIR/FAR rendszerek a tanulói, illetve felnőttképzési jogviszony változatlan fennállását igazolja, és a folyósítás a 45.1. pontban foglaltak alapján nem kerül felfüggesztésre - a tárgyhónap 15. napjáig kerül sor."

2021. nov. 14. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Felhívtam őket,és azt mondták minden rendben van a szerződésem mel,és hogy már feldolgozás alatt van. Ez az utolsó státusz a hitel folyosításig? Vagy van másik?
2021. nov. 14. 10:52
 3/5 anonim válasza:
Nekem már folósítottak egszere 3 havit novemberben de most decemberbe jönne normálisan.Viszont azt nem tudom mikorra várható melyik napon folyósítanak megint.Valaki tudja hogy melyiknapon szoktak folyósítani képzési hitelt?Szakképzésen tanulók 2 éves képzés.
2021. dec. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet egyszerre az 1et es 2öt is? Nekem 1 van. De annyira drága a kepzesem hogy az sem fedezi :( a kettot is megigenyelhetem melle?
2022. jan. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem igen

te milyen képzésre jársz?

2022. febr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!