Visa Classic nagyon szar kártya? Régen használok ilyet, most kaptam új kártyát. És véletlenül olvasom a kisérőlevélben, hogy csak Európában használható.

Figyelt kérdés
Milyen kártyát érdemes igényelni? Ez a kártya az OTP-nél van.

2021. nov. 15. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Elvileg a VISA-nak jóval nagyobb a piaci részesedése mint a MasterCardnak, de én csak szívtam vele. MC-vel soha nem fordult elő, hogy ne tudtam volna fizetni, visával viszont előfordult, hogy boltban sem és az interneten sem működött.

A Google pay sem működik tudtommal visával.

Külföldön tudtommal csak a visa electron nem használható, de ha ingyen kicserélik én biztos a mastercardot választanám.

[link]

2021. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
De, használható a Visa Google Payel, én napi szinten használom
2021. nov. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
#2 Milyen banknál vagy? OTP-nél biztos, hogy nem használható.
2021. nov. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Wise
2021. nov. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
És az, hogy OTPnél nem használható az nem a Visa hibája, hanem az OTPé. Nekem az OTPs MC kártyám se használható Google Pay -el
2021. nov. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért cserélik, mert a banknak nem éri meg a VISA (ráadásul hallottam valami olyat, hogy az EU-val felmondta a VISA a kártyaszerződést 2025 től).


Mastercard brüsszeli tőzsdén vált euróból, a visa meg amerikai tőzsdén dollárba ahogy én tudom. Szóval a Visa esetében "körbeutazza" a pénzed a fél világot, mire átváltódik ezért cserélika bankok.

2021. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És ég annyi, hogy Visa-t fogadnak el a legtöbb helyen a világon Afrikától Kanadán át Japánig!
2021. nov. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettővel volt tapasztalatom. Bank függő is, de hazai bankoknál a Mastercars fő hátránya általaban, hogy vasárlásnál a bank árfolyamán vált, ami jóval kedvezőtlrnebb, mint Visa-val. A Visa hátránya pedig hogy jópár helyen nem működik az érintésmentes fizetés (ami paywave a Visa-nál, paypass a MC-nál).
2021. nov. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem van dombornyomott VISA kártyám Takarékbanknál, meg dombornyomott MC kártyám is a KH-nál. Szinte csak belföldön meg interneten használom őket, mindkettő teljesen jó, talán a VISA mintha gyorsabb lenne fizetésnél de ezt csak érzésre mondom.
2021. nov. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!