Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi vezetett oda, hogy vissza...

Mi vezetett oda, hogy vissza kellett adni az autódat?

Figyelt kérdés
Mennyiben érzed magad emiatt hibásnak?
2010. szept. 4. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
2006-ban autóvásárlás előtt álltam. Csak használt jöhetett szóba, volt némi cash, meg egy elképzelt havi összeg törlesztőre. 166Ft volt 1 svájci frank akkoriban. Akivel mentem venni az autót (autószerelő haver) rábeszélt, hogy ne vegyek hitelre autót. Inkább legyen egy kicsit öregebb, de a bankokkal nem jó túl sok kapcsolatban lenni. Hagytam magam, és azóta is meghívom egy sörre ha találkozunk. Olcsóbb a sör, mint a törlesztés növekedése lenne...
2010. szept. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor most megmaradt az autód, vagy nem?
2010. szept. 5. 07:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Ismerek olyat aki beleugrott az autóhitelbe és végül a bank visszavette a kocsit és még tartozott pénzzel a banknak az illető.


Mi is hitelre vettük a kocsit. 1 millát vettünk fel de csak 800.000-et kaptunk kézhez. Havi 30.000-et fizetünk, de nem tudom hány évig, talán 5-6, a lényeg hogy 2 millát fizetünk vissza mire lejár a hitel. A kocsit 700.000-ért vettük de most ér olyan 500.000-et. Bírjuk fizetni rendesen, nem az a gond csak egy csómó pénzt kidobunk.

Én nem érzem magam hibásnak, apám meg anyám vette a kocsit hitelre. Ha gyűjtöttünk volna havonta 30.000-et akkor 2 év alatt összejött volna a kocsi ára és nem fizetnénk évekig a hitelt. Apámnak akkor jutott eszébe a kocsivásárlás amikor az előző autó már tropa volt, a műszaki előtti javítás többe került volna mint amennyit a kocsi ér és nem gondolkodott időben hogy pénzt kellett volna gyűjteni egy újabb kocsira.

Én ha majd dolgozok akkor a fizetésemből gyűjtök autóra, nem fogok úgy csinálni mint apám.


Autóhitelt csak akkor érdemes felvenni ha pénzt keresel a kocsival, többet mint amennyi a részlet, mert akkor befektettél az autóba.

Pl veszel egy kisbuszt mert piacozni akarsz és a kis suzukiba nem fér el az amit te el akarsz adni és el is tudnál, de nincs mivel elvinni. A kisbusszal el tudod vinni az árut és több pénz keresel. Elég egyszerű és primitív példa de ez az igazság.

2010. szept. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!