Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Zárolt összeg feloldását...

Zárolt összeg feloldását látnom kellene?

Figyelt kérdés

Foglaltam szállást külföldön, ahol a szállásadó levont egy összeget előre. Elvileg ez bevett szokás, a kártya hitelességét ellenőrzik a zárolt összeggel.

Viszont a helyszínen kifizettem a teljes árat, de a számlatörténetben nem látom, hogy a korábban levont összeg párja szerepelne pluszként.

Ha ez egy zárolás volt, ami mínuszként megjelent, akkor a feloldását is látnom kéne pluszként? És ha utóbbit nem látom, akkor még mindig nem kaptam vissza a pénzem? (Mivel nem tudom, hogy a zárolás pillanatában mennyi pénzem volt, ezért azt sem tudom, hogy visszakaptam-e).

OTP számláról van szó.


2021. nov. 17. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha csak zárolták az összeget, akkor az nem jelenik meg a számlatörténetben (amíg zárolva van az összeg, addig az elérhető egyenleged kevesebb, a feloldása után már hozzá lehet férni ahhoz az összeghez is). Tehát nem egy mínuszos és egy ugyanakkora összegű pluszos tételt kell keresni.
2021. nov. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Hintalow ***** válasza:
A legtöbb bank rendszere, amìg zárolva van egy kártyás tranzakció, azt mutatja. Viszont ha azt az összeget nem könyvelik le ès feloldódik a zárolás, akkor csak simán visszakerül az egyenlegbe, számlatörtènetben nem lesz nyoma, mert technikailag se nem jött be se nem ment ki pènz a számláról.
2021. nov. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!