Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van kb 5-6 millió forinton,...

Van kb 5-6 millió forinton, mibe fektessek?

Figyelt kérdés

Közepes rizikó toleranciaval mibe fektessek szerintetek?

Vegyek fel mellé +ba hitelt és lakásba?

S&p 500?

Mit ajánlotok?

5-max 10 éves periódusra gondolnék.


Kripto portfólióm van, azon kívül szeretnék valamit, ami kisebb rizikóval működne.



2021. dec. 2. 23:53
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
10%
5 van, vagy 6?
2021. dec. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Befektetésre szívesen fordítanék 5 és 6m közötti összeget, tényleg ilyen nehéz?
2021. dec. 2. 23:57
 3/39 anonim ***** válasza:
1%

nagyon jók, korrektek, és komolyak:


[link]

2021. dec. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Lol utolsó, et elég scam gyanús papa :D
2021. dec. 3. 00:25
 5/39 anonim ***** válasza:
58%

5-6 év nem sok, ez alapján sem az ingatlan, sem a tőzsde nem ideális, mert ha épp akkor van esés, akkor nem tudod "kiülni", bukhatsz rajta.


Az ingatlan kevesebbet eshet, de kevesebbet is emelkedik valószínűleg. A tőzsde (pl sp500) ebben az évben 25%-ot emelkedett, ez még a pár évvel ezelőtti magyar ingatlan-drágulást is le tudja körözni, és annak most vége látszik lenni.

Ingatlant amúgy nehezebb is eladni (pláne részleteiben), és neked még sok hitel is kéne hozzá.


Ezek alapján (ha nincs más nagyobb félretett pénzed), mondjuk beraknék 2 milliót PEMÁP-ba (Prémium Eurós államkötvény), ez a magyar infláció alól mentesít, amúgy meg az eurós inflációt is követi, és hát látszik, hogy a forintnak (ismét) nem szép napjai jönnek. A maradékot beraknám TBSZ-re mondjuk egy SP500 követő passszív Accumulating ETF-be (vagy akár VWCE, az nem csak USA-specifikus), ezzel 5 évre adómentesen megvagy.

Az, hogy szeretnél-e kockáztatni egy kevés játékpénzt pár blockchain alapú kriptóval, az már a te döntésed, max 500k-val érdemes szórakozgatni.


(Igen a cryptokölykök szerint h*lye, aki nem rakja minden pénzét oda, mert abból lehet meggazdagodni. Aztán vagy igen, vagy leginkább nem, van rá elég példa a történelem folyamán, hogy ezek a lufik (dotcom megvan? ;)) mennyire jól néznek ki, aztán egyszercsak puff.)


De nyilván a te döntésed, ez csak az én véleményem. :)

2021. dec. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Wow utolsó, ez nagyon összeszedett volt, köszi!


Tudom kriptózom évek óta, most valami kevésbé volatilis érdekel, s&p500ban gondolkodok leginkább. De most, hogy említetted a pemáp-ot, utánanézek ennek is.

2021. dec. 3. 00:46
 7/39 anonim ***** válasza:
0%

4. 3-as vagyok, max. mama :D

3 éve náluk vagyok (ezt a portfóliót idén indították, ha elolvasnád rendesen, nem vágnád rá, hogy scam, myfxbookon lekövethető), forexesek tizenéves tapasztalattal. webináriumokat tartanak heti szinten. szignállal is foglalkoznak, ami szintén profitábilis.

2021. dec. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Havi 5-20%-os hasznot ÍGÉR, ne vicceljünk néni, kérem.
2021. dec. 3. 00:56
 9/39 anonim ***** válasza:
0%

ígérni nem ígér semmit, mert a múltbéli eredményekből nem lehet a jövőre következtetni, de ezek a múltbéli tapasztalatok (amik lekövethetők).

mindegy, csak egy ötlet volt, válaszoltam a kérdésedre, nekem ez volt az ötletem (ha 5-6 millióm lenne, nem raknám bele az egészet).

de mindegy, nyilván nyugodtan hagyd figyelmen kívül, ha nem vagy ismerős forexben, akkor ezek a hozamok úgyis scamnek tűnnek, még ha igazoltak is.

biztosan találsz majd olyat, ami tetszik.

2021. dec. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Rendben, azért köszi.
2021. dec. 3. 01:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!