Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van értelme 32 évesen nyugdíjb...

Van értelme 32 évesen nyugdíjbiztosításba fektetnem, ha szeretnék még idővel nagyobb ingatlanba költözni?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden:

32 vagyok, házas, két 4 év alatti gyerekkel.

Jelenleg van egy tehermentes ingatlanunk, de a gyerekek, vagy egy harmadik gyerek miatt szeretnénk egy nagyobb ingatlanban élni.

Nem most lépnénk, hogy minden az egekben van, bár a CSOK lehetőségén gondolkodunk.


Ennek ellenére már régóta "cseszeget" egy biztosítós ismerős, hogy kössem meg, mert most jó és mennyit vesztek az emiatt fel nem vett adóvisszatérítésen.


Jelenleg teljesen bejelentve keresek nettó 350.000 körül.


Úgy, hogy mondjuk 5 éven belül vagy kb. 5 év múlva lehet szeretnék ingatlant vásárolni a jelenlegi eladásával, úgy okos vagy buta döntés lenne nyugdíjbiztosításba fektetni?



2021. dec. 8. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Buta döntés lenne. Csak a cseszegető ismerős járna jól vele.
2021. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1: nem részletezem, de egy több biztosítóval foglalkozó alkusz ismerős gyakorlatilag...
2021. dec. 8. 17:38
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Amennyire emlékszem, ezeknél a nyugdíjbiztosításoknál az első 10 évben csak befizetni lehet, és utána tudod kivenni 3 évente a befektetett tőke hozamát. Mivel a tőzsde is szárnyal, így további emelkedés már nem nagyon várható. Ha el is indítanék egy ilyen önkéntes kiegészítő nyugdíjpénztári befektetést, csak a minimális, 5000 Ft-os befizetéssel tenném, hogy ketyegni kezdjen a 10 év. De, ebben az esetben is közvetlenül a választott banknál nyitnám meg, kihagyva az ismerőst.
2021. dec. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Nyugdíjbiztosításnak nagyon magasak a költségei, megeszik a költségek a 20% adóvisszatérítést és a hozam jelentős részét is. Ha célzottan nyugdíjmegtakarítás, akkor inkább önyup vagy nyesz. Nem véletlen persze, hogy az ismerősöd a drágábbat ajanlja, az után kap jutalékot.
2021. dec. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

2: ez csak annyit jelent h több biztosító tömi a zsebét.


Ráadásul a dolgát sem érti mert egy totál a céljaidnak nem megfelelő szart akar rádsózni.

2021. dec. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
A biztosítási alkusz nem pénzügyi tanácsadó. Rendszeresen nyaggatnak nyugdíjbiztosítással, persze megértem hogy ez hatalmas üzlet a biztosítóknak mert lehet zsebelni jó nagy szeleteket az adóvisszatérítés miatt. De nekem rohadtul nem jó üzlet hogy 50év múlva viszontláthatom a pénzem, és szép temetést rendezhetek belőle…
2021. dec. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xswerdy ***** válasza:
87%

itt két kérdés keveredik.

1. jó-e a nyugdíjbiztosítás? Lehet jó is, de nagyon nézd meg az adott konstrukció költségeit, illetve a rendszeres fizetés esetleges későbbi elmaradásának következményeit. Hatalmas különbségek vannak, és nem biztos, hogy az ismerős a legkedvezőbbet ajánlja. Sőt majdnem biztos, hogy nem, mivel a legalacsonyabb költségűeket nem kínálják ügynökök, mert abba már nem fér bele az ő jutalékuk.

2. Kell-e neked most ez? Szerintem nem. Én csak 10-15 évvel a nyugdíj előtt nyitnék ilyet. Persze akkor jóval kevesebb pénz gyűlik össze, de számtalan más lehetőséged is van, hogy idősebb korodra az állami nyugdíjon túl felépíts valami bevételi forrást. Szerintem is most fontosabb a nagyobb lakás. Aztán ha lejár a 20 éves hitel, akkor még mindig van a nyugdíjig 13 éved. Ha addig azt a pénzt nyugdíjcélú megtakarításba teszed, amit addig a hitel törlesztésére fordítasz, akkor azért szép pénz összegyűlik. Vagy ha a jelenlegi lakást nem adjátok el, hanem kiadásra megtartjátok (persze akkor nagyobb hitelt kell vállalni), akkor az folyamatosan egy plusz bevételi forrás most is, meg a nyugdíjas éveidben is.

2021. dec. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!