Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Havi kb. 20.000 ft-ot mibe...

Havi kb. 20.000 ft-ot mibe érdemes fektetni?

Figyelt kérdés

1,5 milliót fektettem be 5 évre állampapírba.


Havonta 20.000 ft-ot tudnék jelen helyzetemben befektetni valahová, de nem tudom, hogy mibe lenne érdemes.


A postán a hölgy azt mondta, hogy meglévő állampapírhoz nem lehet új összeget csatolni, az idő számítása minden vételnél 0-ról indul.


Hát ez nekem egy picit csalódás, mert így nem fogok minden hónapban 5 évre szóló lekötéseket csinálni 20 ezer forintokkal, ennek nem látom értelmét.


A hölgy szerint annak nincs értelme, hogy hónapokig gyűjtögetem, aztán beteszem egy összegben, mert a forint az csak inflálódik.


És szerinte hetente is lehet kötni összeget, vannak ügyfelei akik úgy csinálják.


Kérhetek tanácsot?



2021. dec. 10. 20:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Amit 2# írt, azt tudom én is ajánlani.

Ez kicsi összeg, nyugodtan tedd kriptóba, folyamatosan vásárolva hozzá....btc és eth, ne kereskedj, csak vásárolj.

2021. dec. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Elég hülye lehetett aki ezen pénzt bukott még én is kaszáltam nő léttemre.
2021. dec. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

És te mibe tettél és mennyit?


Akkor jó ötlet btc-t és eth-t venni felesbe? :)

2021. dec. 12. 07:55
 14/18 anonim ***** válasza:
Igen, jó ötlet.
2021. dec. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Sztem is jo otlet, hosszu tavon kell godnolkodni...

Masik dolog, jelenleg a bitcoin etf -20 szazalek premiumon van, szoval 20 szazalekkal tobb bitcoint kapsz mintha rendes bitcoint vennel...

2021. dec. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

#8 vagyok

te direkt ignoralod a valaszomat es hallgatsz penzugyi retardaltakra? valoban kivalo otlet, fektess fillereket 1 trillio kapitalizacios projektekbe, talan az evtized vegere megduplazodik es lesz 40 ezred. ilyen hozzaallassal maradj az allamkotvenynel

2021. dec. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nekem miért kéne értenem amiről beszélsz 8-as?


Látszik, hogy semmi tapasztalatom, úgyhogy ne haragudj, de egy szót sem értettem abból, amit leírtál, azon kívül, hogy ellenzed a bitcoint.


Sajnálom, de tényleg nem értek hozzá, és ha most -20 százalékon van a bitcoin, akkor nem kell csodálkozni, ha sokszor bukik az ember az ilyen befektetéseken, aztán vagy jól járnék, vagy nem.


Nekem elég lenne csak tartani, és akkor kivenni, amikor épp jól áll hm.


A végtelenségig nem tudom tartogatni, mert lehet 5 év múlva már kelleni fog, szóval 20 években nem tudok gondolkodni. És az sem mindig megy, hogy félretegyek valamennyit, mert ha van lakása az embernek, azt karban kell tartani és a jelenlegi anyagi helyzetem valóban csak aprópénz.


Viszont nem tehetek arról, hogy 3 éve önellátó vagyok, lakást sem akartam örökölni, de a szüleim így döntöttek és azóta mindent egyedül oldok meg, mint bármelyik szingli felnőtt.


Ha támogatnának anyagilag, de pl: albérletben élnék, akkor meg 1 ft-ot sem tudnék félretenni. Még a diákhitel pluszt is felvettem, de nekem megfelel, hogy kamatmentesen 5 év alatt fizetem vissza a fél millió forintot. És röhögni fogsz mire használtam. Ablakokat cseréltettem belőle. XD


Apró támogatás, de csóró egyetemista abba kapaszkodik, amibe tud és nekem nagy segítség, hogy legalább az ablakok szépek ebben a felújítandó lakásban. Az érzelmi része sem könnyű, mert a nagypapám itt élt halála előtt, láttam ahogy semmivé válik stb...


Úgyhogy kritizálj valaki mást, aki a millióival csinál baromságokat, mert látod nekem nincsen, és sohasem terveztem hülyeséget tenni vele.


A 1,5 milliót meg a másik papa halála után ruházta rám anyum, a papa tragikus hirtelenséggel, Covidban halt meg. Nem voltam abban az érzelmi állapotban, hogy másra gondoljak az állampapír helyett, szüleim csak ostoba befektetéseket csináltak egész életükben. Én ezt a szomorúan szerzett 1,5 milliót lakásfelújításra nem tudom elkölteni, mert nagyon kevés. Ma már a fürdő-wc alig jönne ki belőle és amint meg tudom oldani, túladok ezen a lakáson amúgy is. Stratégiailag túl messze van mindentől.



Én most a btct túl rizikósnak tartom, ha sikerül mérlegelnem a dolgokat, akkor lehet maradok az eth-nál. Az értelmes kommenteket köszönöm.

2021. dec. 12. 15:03
 18/18 anonim ***** válasza:
Nehogy állampapírba rakd.
2021. dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!