Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az emelkedő lakáshitel kamatok...

Az emelkedő lakáshitel kamatok hogyan hatnak az ingatlanpiacra? Csökkeni fog a vételár vagy csak stagnál, esetleg ennek ellenére tovább fog nőni? Várható hogy 2-3 év múlva újra olyan alacsony legyen egy lakáshitel kamat mint pl nyáron?

Figyelt kérdés
Most 3gy darabig biztosan növekedni fognak a kamatok, kérdés mikor állhat meg illetve csökkenhet újra?
2021. dec. 14. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Csökkentőleg hat a kamatemelkedés az ingatlanpiacra.


Kevesebben hitelképesek -> csökken a kereslet


A befektetők mennek a kötvénypiacra a magasabb hozamok miatt -> csökken a kereslet


A magasabb törlesztők miatt sok adós bedől és kényszerértékesíteni kell a zálogba adott ingatlant -> nő a kínálat

2021. dec. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én rövidtávú csökkenést nem nagyon várok.

A keresletet biztos, hogy csökkenti a kamatemelés. Már csak azért is, mert nő a törlesztőrészlet és a JTM szabályok miatt kevesebb hitelt lehet felvenni.


De az eladók nem szeretnek árat csökkenteni, inkább tartják az irreális árakat és csak sokára engednek belőle, ha már nagyon el kéne adni.

Így nominálisan hosszú stagnálás a reális, ami reálértékcsökkenést jelent.

Majd ez elég sokára átfordulhat egy lassú csökkenésbe.


Azt meg nem lehet megmondani, hogy mikor lesz megint kamatcsökkentés. Én azt se várok 5 éven belül, de ez csak tipp.

2021. dec. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Minél drágábbak a hitelek, annál kevesebben engedhetik meg maguknak, ergo csökkenni fog a kereslet.


Ettől függetlenül én nem számítok arra, hogy csökkenének a lakásárak, max az infláció mértékével megegyezően fognak növekedni. (Én már ennek is örülnék)

2021. dec. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!