Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2-3 milliós megtakarítást...

2-3 milliós megtakarítást mibe fektetnétek? Kincstari takarékjegynél van jobb?

Figyelt kérdés
Ami ugyanilyen biztos alap, de esetleg magasabb rajta a kamat?
2021. dec. 29. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Nem ilyen lassu halál dolgokba, mint a kincstarjegy vagy allamkotveny, az tuti.
2021. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pár (3-4) éven belül ingatlant vásárolnék, de addig nem szeretném szalmazsákban tartani. Szóval nem akarom nagyon hossz időre lekötni.
2021. dec. 29. 11:56
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

"Nem ilyen lassu halál dolgokba"


Inkább gyorshalál dolgokba mint pump and dump shitcoinok?

2021. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Le leszek pontozva, de en a harmadát kriptoba tenném (2/3 valamk stabil coinba, 1/3 jó altcoin), a maradékot pedig reszvenybe.


Jeez ha csak USDCbe teszed, hoz 12% éves kamatot, es fizikailag nem valtozhat az arfolyama mert dollarhoz van kotve. Inflacioval ez forintban 17-20% per év. Nem ertem azokat akik ennel alább képesek adni.

2021. dec. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

#3


Nem. 1 hete azt mondtam volna, hogy Luna. Azota duplázott, es megtartotta, szoval most azt mondanám hogy DOT, MATIC, vagy ha tenyleg nem akarsz kockaztatni, Ethereum.

2021. dec. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

“Nem ertem azokat akik ennel alább képesek adni.”


Akkor nem érted a kockázat és a hozam közötti összefüggést, amely a pénzügyi ismeretek alapja.


Nem jó ezt akkor megérteni mikor áresés van a pénzügyi piacon, amihez képest továbbra is ketyeg 5%on az állampapír.

2021. dec. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%

#6


Ja, ketyeg az 5%, minusz a 9% inflacio. = -4%


USDCnek valtozatlan az arfolyama (=1 usd), de lekotve 12%ot hoz dollárban. Zero kockazat. = +18-20%


Es megy a hiszti hogy nincs penz lakasra meg semmire, es en vagyok kamunak nezve mert 30 evesen 50M+ vagyonom van onerobol. Hat ezert.

2021. dec. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

@12:57


Mondjuk ha nem egy anonim fórumon frenkiskednél az állítólagos "önerőből elért vagyonoddal", akkor lehet nem nevezne senki kamusnak.


Ezen az oldalon névtelenül, alátámasztás nélkül bárki azt mond amit akar.

Szóval ne legyél meglepődve hogy neked is csak annyi hitelt adnak itt a leírt dolgaidnak, mintha én mondanám hogy három McLaren áll a garázsomba. :)

2021. dec. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

#8


Én tehetek róla, hogy a fórum anonim? Redditen is szoktam errol beszelgetni, az nem anonim.

Eleve, mit erek el vele, ha hazudok egy anonim forumon a vagyonomról? Mi ertelme lenne?


Szerintem a penzugy kategoriaba ne valaszolgasson senki, akinek nincs legalabb 7 szamjegyu bevetele, vagy egy sikeres vallalkozasa, vagy legalabb tudása arról hogy hogyan forgasson pénzt. A netto 300as jóskák ne jojjenek tanacsot adni államkotvenyrol, mert elsírom magam. No offense. Mindenki azt csinal amit akar, de ne okoskodjon, hanem kerdezzen max, ha mar neki nem megy jól.

2021. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Bírom ezeket a cryptotiniket akik nem láttak még tőzsdekrachot és nem vágják az alapvető definíciókat, mint például hogy “kockázat” :D

Azt hiszik, saját tudás alapú teljesítmény pozitív hozamot elérni, amikor éppen minden árfolyam felfelé megy… A pénzügyi tudás nem azt jelenti, hogy éppen volt egy nyereséges ügyleted apu pénzét megforgatva. Azt inkább szerencsének hívják.

2021. dec. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!