Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol nyissak bankszámlaszámot?

Hol nyissak bankszámlaszámot?

Figyelt kérdés

Sziasztok napokban sajnos szükségessé vált a bankszámla nyitás számomra.(tovább tanulás) Eddig nem igazán volt saját, így a kérdésem , ki melyik bankra esküszik?

Havi beérkező összeg rá 60e lenne csak.

Hol éri így meg számlát vezetni. (28 éves)



2022. jan. 5. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Az ilyen kis számláknak nem sok a díja, pár ezer forint évente, nem éri meg túlgondolni szerintem, menj olyan helyre ami közel van és bármikor be tudsz ugrani... azt tudd, hogy jól sosem fogsz járni egy bankkal. Folyamatosan megpróbálnak rábeszélni erre arra, bármi bajod van sosem lesz igazad, de ezeket ignoráld, aztán kész.
2022. jan. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Az a baj, hogy az ifjúsági számlákat kinőtted. OTPbe menj be vagy Takarék ezeknek sok fiókjuk van országszerte. Netbank szolgáltatást mindenképp kérj.
2022. jan. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

"bármi bajod van sosem lesz igazad"

Ez azért nincs így! Nekem a 25 év alatt volt pár vitás tranzakcióm, mindig számomra kedvezően döntött az OTP.

2022. jan. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
OTP
2022. jan. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
OTP, hitelre rossz, de arra hogy legyen az embernek egy szamlaja arra tokeletes, alacsony a szamla vezetesi dij. En mar reg valtottam Raiffeisenre, de az otpt nem szuntettem meg meg. Tobb penzbe kerul elmennem egyhez mint az eves szamlavezetesi dij
2022. jan. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Gránit Bank vagy MagNet Bank, ahol éves 5.000 Ft alatt kapsz bankszámlát bankkártyával. Ha fontos a fizikai bankfiók, akkor K&H, Raiffeisen vagy esetleg Erste. Az OTP-t, a Takarékot, az MKB-t és az UniCredit-et messzire kerüld.
2022. jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
#6: A K&H ezerszer rosszabb, mint az OTP.
2022. jan. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

A nagyon apró bankokat kerüld el inkább, mint a Magnet meg Gránit. Ha bármi miatt be kell menni fiókba és nem budapesti vagy nem tudsz.


Persze sokan elmondják, hogy x éve nem jártak bankfiókban. Én is nagyon ritkán, de ha mégis kell? Ezért utazni?

Ha pedig készpénzt akarsz berakni akkor fiók nélkül mit csinálsz?


Takarékot és MKB-t azért nem kell elkerülni mert állami tulajdonú. Néhány ellenzéki szeretne ezáltal pénzügyileg tudatosnak látszani. Ettől nem fog.

Akkor kell elkerülni, ha neked nem felel meg, mint ahogy a többit is.


Unicreditnek van egy totál 0-ás bankszámlája ha bankmonitoron keresztül nyitod, illetve a CIB-nek is.

Én csak a reklámot láttam meg kollégák mondták. Ha most kellene nyitni valószínű ott nyitnék, de nekem még régi ingyenes számlám van. (Már nem nyitható újként.)


Az Unicredit és CIB esetén havi X jóváírás szükséges, de talán az egyiknél 100 000 ft alatti. Nézz rá a neten.

Ha a családban vagy bárkivel akivel vagy olyan viszonyban meg tudod oldani, hogy utalsz neki (ingyen) havonta ekkora összeget majd ő rögtön visszautalja, akkor totál ingyen van a számlád.


Mivel 60 000 ft bejön havonta, nem is kellene már mellé sokat utalni.

2022. jan. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!