Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vissza lehet vonni a külföldi...

Vissza lehet vonni a külföldi utalást?

Figyelt kérdés
Szlovákiából küldtek nekem 1000 eurot, magyar OTP szamlara. A screenshoton, ott van pirossal hogy -1000 euro és az én számlám. Na most mellette egy kuka jel. Azzal lehet visszavonni az utalast hetfőig vagy csak a listából lehet torolni az ugyletet? Ugye most hétvége van, azért nem indult el. Izgulnom kell vagy ha minusz jel van mellette akkor már nem lehet csak ugy torolni.

2022. jan. 8. 16:15
1 2
 11/17 Koplárovics Béci ***** válasza:

És te egy ilyennek hiszel? Nem túl sok ismeret kell ahhoz, hogy egy ilyen "igazolást" hamosítson neked bárki.

A csalássok egy része erre épül, hogy hamis utalási igazolással "kényszerítenek" arra, hogy add fel a csomagot. Természetesen sosem fog megérkezni a pénz, és a "végre" eladott terméket sem látod többet. De meg leszel fenyegetve még a jóistennel is.

2022. jan. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Kieg; ez elmeletileg egy barati ajandek osszeg, de az illetoben nem igazan bizom. Az erdekelt hogy screenshot alapjan meg tudja e mondani valaki hogy visszavonhato e hetfo reggelig az utalas. A valaszt megkaptam hogy igen. Kedden kiderul valoban megtartja e az igeret vagy sem, tobbet nem tehetek. Koszonom a valaszokat. En is ugy erzem valoszinuleg nem fog megerkezni a penz, foleg hogy leforditottam bal felul a pirosas keretu gombot ami szinten a torlest jelenti szlovak nyelven
2022. jan. 9. 11:48
 13/17 anonim ***** válasza:
1000’eurós baráti ajándék? Aha
2022. jan. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nézd, nyilván értem az ahádat, de volt hogy az illetotol kaptam mar csak ugy 1500 eurot, de volt hogy at is vert. Erdekelt melyik kovetkezik. Nem kell lekezelonek lenni, nyilvan nem azert várom a pénzt mert nekem olyan sok van...
2022. jan. 9. 12:05
 15/17 anonim ***** válasza:
Az 1500 eur-t is 'barati ajandekkent' kuldte? Wtf, mi ez jogyerek, meztelen kepeket arulsz magadrol?
2022. jan. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Csupa joindulat vagy :)
2022. jan. 9. 12:14
 17/17 Hintalow ***** válasza:
Csak hogy legyen válasz is: ha elindult, ("kiment a swift üzenet") akkor már csak visszahìvást lehet kèrni rá, ami annyit jelent, hogy a küldő bank felveszi a kapcsolatot a fogadó bankkal, aki rákèrdez a pènz cìmzettjènèl, hogy beleegyezik -e a pènz visszaküldèsèbe. Ergó ha a cìmzett nem akarja visszaadni, akkor max törvènyi úton lehet továbbmenni, mert a bankok nem játszanak ès nem is játszhatnak bìrót a vitas ügyekben.
2022. jan. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!