Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyit változott a forint...

Mennyit változott a forint belföldi fizetőértéke 2019.01.14-től 2022.01.14-ig?

Figyelt kérdés

Másként, egy példával kicsit gyakorlatiasabban megfogalmazva:

- Mekkora összegű szolgáltatási díjat kérhet a munkájáért 2022.01.14-én az a szolgáltató, aki ugyanezt a munkát 2019.01.14-én 150 000,- Ft-ért vállalta el, és kizárólag a 2019.01.14-i díj értékkövetése (értékének megőrzése) a cél?


A válaszok kizárólag az indexálás, értékkövetés szempontjából érdekelnek. A kamatos kamat számítás módszerét ismerem. A számításnál felhasználható hivatalos statisztikai adatsor érdekelne. Köszönöm.



#statisztikai adat #indexálás számítása #értékkövetés számítása
2022. jan. 14. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Siman szorozd fel az eves inflacioval...


Ha pontosabb adat erdekel nezd meg az eloallitasi koltseg arnovekedeset. Pld az aram ar novekedeset, a milkacsoki ar novekedeset stb stb minden ami kell egy havi munkadhoz. Mindent oszradsz, sulyozol, osszeszorzol es ki tudod szamolni mennyi volt a sajat inflaciod. Azt felszorzod 1.6-al mert ugyebar az inflacio 60 szazalekat a cegek profit novekedese okozta szoval te is emelhetsz profitot... :) Kesz is

2022. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem vagyok vállalkozó, nem saját vállalkozói díj értékkövetésének kiszámítása kapcsán kérdeztem.


"Siman szorozd fel az eves inflacioval..."

Igen, ebből akartam kiindulni. Azt hittem, van olyan részletességű statisztikai (KSH) adatsor, amiből (akár) havi részletességgel kiolvasható, hogy a két időpont közötti időszakban hónapról hónapra hogyan változott átlagosan az infláció.


Nézegettem a KSH oldalát is, de nem volt egyértelmű számomra, hogy hogyan keressek az oldalukon, és az sem hogy amit találok, azt hogyan értelmezzem.


(A kérdés magyarázó részét akár úgy is fogalmazhattam volna, hogy:

- Magánszemélyként mekkora nettó összegű prémiumot kell kapnom 2022.01.14-én, ha ugyanazt a munkát ugyanolyan feltételek között végeztem mindvégig és ezért a munkáért 2019.01.14-én 150 000,- Ft-ot kaptam.)

2022. jan. 14. 10:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Pont ezert ken egy sajat vasarloi kosarat oszerakj, kiszamold...


Hanem csak siman szorozd fel az eves inflacioval es ott is vank, kb 15-20 szazalek kornyeke...

2022. jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!