Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakarék szerződéses...

Lakástakarék szerződéses összeg jelentése?

Figyelt kérdés

Hali! Kérlek segítsetek megérteni. Anno sok mindent kellett intézni a lakáshitel felvételekor és javasolták, hogy legyen lakástakarék. Ez még pont az előtt volt, hogy megvonták az állami támogatást. Így szerencse én még beleestem. Mostanáig fizettem de most a netbankban utána lehet nézni az adatoknak és van ott egy szerződéses összeg. 5 millió feletti összeg. 10 éves a "futamideje" és havi 15 ezret fizetek be. Akkor 10 év múlva a meglévő lakáshitelbe 5milliót beforgathatok?


Tudom én nem néztem utána meg minden, én hibám szóval ezt tudom de ezt a részt most kérném hanyagolni.


2022. jan. 26. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

" Így szerencse én még beleestem. "


Nem egy hatalmas szerencse, hogy belevittek egy LTP-vel kombinált hitelbe.


Ha 10 évig fizetsz havi 15 ezret, akkor az 120 hónap.

120*15ezer =1,8millió

Erre jön a 30%-os állami támogatás

1,8*1,3 =2,34millió

Ennyit fog összegyűlni. (Talán lesz még valami minimális kamat, de kb ennyi lesz a vége.)


Az 5 millió szerződéses összeg úgy jön ki, hogy ehhez még vehetsz fel banki hitelt 2,66milliót. De nem valószínű, hogy meg fogja érni.

2022. jan. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ooh okés értem, köszi a választ!
2022. jan. 27. 07:59
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a szerződéses összeg az a maximum, ami a hitellel együtt jön ki. A hitelt amúgy nem kötelező kérned, de érdemes megnézni, mert lehet kedvező is. Nekem pl fix 3.2%-os.
2022. jan. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!